Problem z FTP w konsoli

Witam

Mam problem z przesyłaniem plików za pomocą konsoli z serwera FTP na mojego kompa i odwrotnie. Chodzi tu o serwis cba.pl.

Najpierw się połączyłem z serwerem wpisując dwie komendy:

ftp

open www.cba.pl

Następnie logowanie i ustawienie katalogu lokalnego na C:\ (komenda lcd). Schody pojawiają się kiedy chcę ściągnąć plik z serwera lub go wrzucić (komendy get i put), pojawia się błąd:

500 I won't open a connection to xx.xxx.xx.xxx (only to xx.xxx.xxx.xxx)

425 No data connection

Dodam, że mam zmienne IP…

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

FTP działa w trybie pasywnym czy aktywnym? Jesteś za NATem?

Pozdrawiam!

Jak mam sprawdzić czy działa w trybie pasywnym czy aktywnym?

Co to NAT?

Sprawdź ustawienia klinta FTP.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Network_Ad … ranslation w skrócie, tłumaczenie adresów prywtanych na adresy pu bliczne, ma to zastosowanie, gdy np. dostajesz jeden publiczny adres, a chcesz podłączyć do internetu 4 komputery, wówczas przypisujesz im prywatne adresy IP.

W tym temacie sprawdzisz jakie masz IP - publiczne, czy prywatne, jeśli prywatne, to znaczy, że jesteś za NATem :arrow: publiczne-czy-prywatne-sie-dowiesz-jak-sprawdzic-t436771.html

Pozdrawiam!

Wygląda na to, że mam adres prywatny z klasy A (tylko maska podsieci się nie zgadza), czyli jestem za NAT-em.

Sory, ale dalej nie wiem jak sprawdzić ten tryb FTP, mam to sprawdzić na stronie cba.pl czy na kompie? I jak?

Maska tam podana określa zakres adresów prywatnych dla tej klasy, natomiast maską domyślną dla tej sieci klasowej jest maska 8-bitowa, czyli 255.0.0.0, twoja maska może też być inna jeśli jest to podsieć, np. maska 24-bitowa, czyli 255.255.255.0, ja np. też dostaję prywatny adres od dostawcy z klasy A z maską 16-bitową, a może to być jeszcze zupełnie inna maska.

Sprawdzasz na serwerze w jakim trybie działa serwer FTP, prawdopodobnie działa w trybie pasywnym, potem sprawdzasz w jakim trybie łączy się klient, czyli sprawdzasz ustawienia klienta przez który łączysz się z serwerem.

http://support.microsoft.com/kb/281193/pl

Pozdrawiam!

Mógłbyś mi wytłumaczyć krok po kroku jak mam sprawdzić to na serwerze cba.pl?