Problem z funkcją NIM w Nokii E51


(Quentin) #1

Witam :slight_smile:

Mam Nokię E51 w Plusie. Chciałbym włączyć funkcję NIM, aby po powiedzeniu jakiegoś słowa, telefon automatycznie dzwonił pod wskazany numer. Jednak gdy naciskam przycisk NIM, wyskakuje komunikat o treści: "Usługa 'NIM' jest wyłączona". No to wchodzę Menu > Łącza > NIM. Na ekranie pisze "Usługa 'NIM' wyłączona". Klikam na Opcje > Włącz funkcję 'NIM'. Wyskakuje błąd: "Nie można włączyć funkcji 'NIM'. Sprawdź ustawienia 'NIM'." No to klikam Opcje > Ustawienia. I tam są pozycje Ustaw. użytkownika i Ustawienia połączeń. W tej drugiej pozycji są jakieś rzeczy typu Domena, Nazwa punktu dostępowego, Adres serwera itp. Co mam z tym zrobić :?:

Z góry wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:


(MarS) #2

To proste. Należy kupić usługę

Zobacz sobie na stronę Plusa


(Pazblo) #3

Trzeba zacząć od tego, że NIM jest usługą w stylu walkie-talkie i nie służy do głosowego wybierania numerów. Poszukaj w menu czegoś w stylu polecenia głosowe.


(krzysiek1312) #4

Quentin Jeżeli chcesz wybrać głosowe wybieranie numerów to należy: Odblokować klawiaturę. [Nie wchodzić w żadne menu ani nic] Powinieneś mieć jako prawy klawisz wyboru skrót do Kontaktów. Przytrzymaj go dłużej, a będziesz mógł wybrać kontakt głosowo.


(Quentin) #5

Aha, dzięki wielkie :slight_smile: