Problem z funkcją 'wypełnienie głośnika'

Witam,

mam problem ze znalezieniem (albo brakiem) funkcji “wypełnienie głośników”.

Posiadam głośniki Creative t6100 - system 5.1,

płyte główną - Gigabyte GA-EP35C-DS3R ze zintegrowana kartą dźwiekową Realtek HD Audio (ALC899A),

system operacyjny Windows XP pro (SP3).

Problem polega na tym, że przy filmach w systemach stereo głośniki graja w systemie 2.1, wiem że ten problem rozwiązuje w/w funkcja ale w ustawieniach dzwieku w sterowniku nie ma takiej opcji, szukałem bezskutecznie jej wszedzie ale nigdzie nie ma takiej opcji lub jakiejkolwiek innej zwiazanej z nią. Gry i filmy w HD lub obsługujące system 5.1 działają bez zarzutu na wszystkich głośnikach, także wydaje mi się, że to tylko ‘sprawka’ tej funkcji “wypełnienie głośników”. W ustawieniach windosowskich jest tylko opcja wyboru systemu (5.1) i nie ma też tej funkcji. Może to byc spowodowane tym, że mam system XP? Bo widziałem takie opcje ale na Viscie… Sterowniki są z płytki do płyty głównej ale są z 2008 roku wiec nie są zbyt stare, ewentualnie w razie potrzeby prosze o namiary na nowe.

Prosze o pomoc w rozwiązaniu tego problemu

Screen z wygladu i opcji menadzera dzwieku:

dzwiek.gif

wejdź w panel sterowania/dźwięk i tam w ustawienia głośników.w pozycji rozszerzenia będzie lista i tam powinna być pozycja wypełnienia

Niestety jak pisałem tam też nic nie ma, jest tylko możliwosc wyboru rodzaju głośników (ustawione na 5.1) i tyle, jest jeszcze tylko zakładka -wydajnośc- ale tam sa tylko 2 suwaki: przyspieszenie sprzetowe (brak-pełne) i jakośc konwersji szybkosci probkowania (dobra-najlepsza), oba ustawione na maxa (pełne i najlepsza). To by było tyle co moge zmienic/ustawic tam…