Problem z Gadu-Gadu 7.0 [build 22]

Proszę o pomoc, gdyż już od pewnego czasu po uruchomieniu Gadu-Gadu 7.0 [build 22] status ustawia się na Niedostępny i nie mogę wybrać innego statusu (tz. nie chce się połączyć z serwerem).

Nie wiem czym to może być spowodowane. Dodam jeszcze, iż posiadam internet radiowy (256kB/s), choć sygnał odbioru jest ok. 90%, a wcześniej, kiedy GG działało sprawnie było na 100% (czy to może być przyczyną niepołączenia się do serwera gg?).

Oprócz tego Internet działa sprawnie - tak jak wcześniej.

Prosze o pomoc!

moze zobacz z starsza wersja gg … albo firewall blokuje … kiedys gg mialo awarie serwa moze ten co ciebie obsluguje siadl chwilowo… :slight_smile:

a tak przypadkiem w ustawieniach programu “status” nie masz zaznaczone niedostepny zamiast niewidoczny - sprawdz

Co do ustawień GG to na pewno nie oto chodzi, gdyż chyba wiem jak wybrać status Dostępny lub Niewidoczny , ale dzięki :D.

Również sprawdzałem poprzednie wersje GG i również występuje błąd z połączeniem (tz. ładuje się ze statusem Niedostępny , a przy zmianie na inny status albo w ogóle nie reaguje, albo zaczyna mrugać - z statusu Niedostępny na wybrany status).

Co więcej sprawdziłem też inne komunikatory, m.in.: Gadu-Gadu, Tlen, Spik, Konnekt, AQQ i ICQ - i podobnie nie chcą się połączyć.

Co więcej!! gdy chcę wejść np. na wp.pl by pograć w gry on-line to występuje błąd przy połączeniu i nie można grać (podobnie jest z innymi grami on-line, gdzie można grać ze znajomymi - jak i też z czatem i innymi tego rodzaju aplikacjami).

Przy okazji dodam, że firewall’a przy tych wszystkich czynnościach miałem całkowicie wyłączonego, także tego wbudowanego w systemu Windows XP (zapora połączenia internetowego).

Dodam również, iż wszystkie inne strony działają poprawnie, jeśli nie wymagają połączenia sieciowego. Nie jest to także błąd systemu, gdyż nawet poświęciłem te 2h i sformatowałem dysk C i ponownie zainstalowałem system.

Proszę o szybką pomoc, gdyż mimo iż mam Internet jestem odcięty od świata (no chyba że przez e-maile - ale to nie jest to samo, co rozmowa na żywo :D).

hehe u mnie tak tez sie dziejeu kumpli tez czasami wiec doszlismy do wniosku ze cos nie tak jest z serwerami GG…zazwyczaj odlaczalo mnie ze 2 razy dziennie na pol godziny…stalo sie to powodem iz przesiadlem sie na tlen …czego nie zaluje

U mnie tlen też nie działa… co wyżej napisałem… czyli to nie jest wina złych lub zajętych serwerów… ale dzięki :slight_smile:

a moze masz zablokowane porty na którycych dziła gg?? a co do gier online to możesz nie mieć javy albo flash??

Witaj :smiley:

Ja Ci proponuje zainstalować Gadu-Gadu 6! !!

Wiem z doświadczenia, że peer guardian czasami blokuje gg, nie używasz podobnych programów?

Wrzuć loga z hijacka, może jakiś inny program powoduje trudności.

a moze poprostu masz zablokowane jakies porty? pogadaj z adminem sieci.

Najbardziej prawdopodobną wersją moich problemów zdaje się być teza AZPR (o zablokowanych portach), gdyż jak powyżej napisałem żaden z programów nie blokuje mi połączenia a Wirtualną Maszynę Java i Shockwave Player mam zainstalowane (a nawet jak bym nie miał to pokazuje się inny typ błędu i często możliwość pobrania odpowiedniej aplikacji).

Ale nie wiem jeszcze czy przez zablokowanie odpowiednich portów przez admina serwera może być tak, że nie mogę wchodzić tylko na strony, na których bezpośrednio rozmawiam z inną osobą (Chat) lub gram w grę sieciową, bądź też komunikuję się przez jakiś program? Czy jest taka możliwość?

Poniżej przesyłam jeszcze adres stronki, na której jest rysunek z błędem, który pokazuje się przy wejściu na WP.pl --> Chat.

http://s39.yousendit.com/d.aspx?id=2QWN28L8W03V50862GT06TCGL7

z błędu wynika że administrtor sieci zablokował dostep do tych portów najlepiej skonsultuj sie z adminem w celu odblokowania portów

Szukam kontaktów, a gdy juz skończe i zamykam “Wyszukiwanie kontaktów” to pokazuje mi sie okienko “Program GG.exe wykonał nieprawidłową operacje…” Dlaczego sie tak dzieje i jak to naprawic?

hehe… miałem ten sam problem co ty rav35 , ale w końcu doszedłem jak tego uniknąć… otóż teraz nie klikam Zamknij tylko zamykam okienko na krzyżyk i błędu nie ma.