Problem z Galerią fotografii systemu Windows

Zauważyłem dziwny problem z Galerią systemu Windows. Polega on na tym, że każde otwierane tam przeze mnie zdjęcie ma jakby “nałożoną” żółtawą poświatę. Wygląda to bardzo nienaturalnie. Oto przykład:

clipboard01oq7.th.jpg

Jak widzicie wokół zdjęcia jest żółtawa ramka, a powinna być biała.

Teraz to samo zdjęcie w Photoshopie:

clipboard02qz1.th.jpg

I tutaj już jest tak jak być powinno, żadnych przebarwień nie ma. W innych programach też jest wszystko OK, jedynie w galerii windows występuje ten problem. Szukałem rozwiązania w sieci i podobno ma to związek z profilem kolorów monitora. Próbowałem to zmienić, ale tego profilu kolorów nie da się usnunąć. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Jaka tam ramka… Całe zdjęcie jest przebarwione i wydaje mi się, że również margines (zakładka) po prawej stronie Czy przypadkiem nie grzebałeś w opcjach “napraw”, ale to chyba by zmieniło tylko balans kolorów w samym zdjęciu.

Przecież napisałem, że całe zdjęcie. Ramkę podałem jako przykład tego żółtawego koloru. Nie grzebałem w żadnych opcjach, jedyne co robiłem, to instalowałem nowe sterowniki monitora i to chyba przez to. Teraz mam problem, bo nawet po przywróceniu poprzedniego sterownika jest to samo. Każde zdjęcie jest przebarwione.

A jak to wygląda kiedy otwierasz przez WMC?

W Media Center jest wszystko w porządku.

Dziwny przypadek, ale jak to możliwe żeby profil monitora przypisał się tylko dla GFSW. Spróbuj jeszcze zmienić sterownik grafiki, o ile masz najnowszy to po prostu odinstaluj i po restarcie wróci do tego co jest w systemie.

O ile istnieje taka mozliwość, podmień monitor. Przed odinstalowaniem sterownika grafiki, odinstaluj ster monitora (pewnie te ostatnie były pisane pod XP)

Dzięki za próbę pomocy. Niestety zmiana sterowników grafiki też nic nie dała. Gdyby ktoś miał ten problem i jakoś się z znim uporał, to dajcie znać. Ja na razie z tej galerii nie korzystam, zainstalowałem coś innego.

Złączono Posta : 27.03.2007 (Wto) 17:22

A z tego co widzę to nie jest wcale taki rzadki problem. Np. tutaj ludzie też o nim piszą: http://www.winmatrix.com/forums/index.p … opic=12324

Niby rozwiązaniem problemu jest usunięcie profilu kolorów monitora, ale u mnie nie da się go usunąć.

Witam

Briho a czy ty przypadkiem nie masz monitora SAMSUNG?

jeżeli tak to odinstaluj go i restart

wszystko powinno wrócić do normy

daj znać czy u ciebie zadziałało

Tak, mam Samsunga SM 940B (LCD). Wczoraj reinstalowałem Vistę i co ciekawe ten problem występuje nawet “na czysto”, bez instalacji jakichkolwiek sterowników. Tym razem zdjęcia zabarwiane są taką lekką niebiesko-szarą poświatą. Najwidoczniej nic się nie da z tym zrobić. Zresztą już wcześniej zrezygnowałem z używania tego programu, wolę Adobe Bridge :slight_smile:

wiec problem ze sterami samsunga

problem występouje tylko a tych monitorach

powiem ci ze ja to tez mam od świeżej instalki

tzn miałem

wywal stery z monitora i daj reboota zobaczymy ci mu sie poprawi

genius23 usuwanie sterownika nic nie daje, bo po każdym restarcie Vista ponownie go instaluje.

a probowałeś???

ja tak zrobiłem i mi pomogło

Jesteś pewny, że pomogło? Porównaj sobie to samo zdjęcie otwarte za pomocą Galerii Windows i jakiegoś innego programu. Założe się, że to otwarte w Galerii będzie miało nieco inny odcień. Oczywiście, że próbowałem odinstalować sterownik, przecież inaczej bym się nie przekonał, że ten sposób nie działa :slight_smile:

Udało mi się to naprawić !!

b1dc02771c7b3b26m.jpg bdf24f5e6c405a75m.jpg

1d49da8a88ad4b57m.jpg dc07fe2a90a4d651m.jpg