Problem z Galerią fotografii systemu Windows


(Briho) #1

Zauważyłem dziwny problem z Galerią systemu Windows. Polega on na tym, że każde otwierane tam przeze mnie zdjęcie ma jakby "nałożoną" żółtawą poświatę. Wygląda to bardzo nienaturalnie. Oto przykład:

clipboard01oq7.th.jpg

Jak widzicie wokół zdjęcia jest żółtawa ramka, a powinna być biała.

Teraz to samo zdjęcie w Photoshopie:

clipboard02qz1.th.jpg

I tutaj już jest tak jak być powinno, żadnych przebarwień nie ma. W innych programach też jest wszystko OK, jedynie w galerii windows występuje ten problem. Szukałem rozwiązania w sieci i podobno ma to związek z profilem kolorów monitora. Próbowałem to zmienić, ale tego profilu kolorów nie da się usnunąć. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?


(Miet55) #2

Jaka tam ramka.... Całe zdjęcie jest przebarwione i wydaje mi się, że również margines (zakładka) po prawej stronie Czy przypadkiem nie grzebałeś w opcjach "napraw", ale to chyba by zmieniło tylko balans kolorów w samym zdjęciu.


(Briho) #3

Przecież napisałem, że całe zdjęcie. Ramkę podałem jako przykład tego żółtawego koloru. Nie grzebałem w żadnych opcjach, jedyne co robiłem, to instalowałem nowe sterowniki monitora i to chyba przez to. Teraz mam problem, bo nawet po przywróceniu poprzedniego sterownika jest to samo. Każde zdjęcie jest przebarwione.


(Miet55) #4

A jak to wygląda kiedy otwierasz przez WMC?


(Briho) #5

W Media Center jest wszystko w porządku.


(Miet55) #6

Dziwny przypadek, ale jak to możliwe żeby profil monitora przypisał się tylko dla GFSW. Spróbuj jeszcze zmienić sterownik grafiki, o ile masz najnowszy to po prostu odinstaluj i po restarcie wróci do tego co jest w systemie.

O ile istnieje taka mozliwość, podmień monitor. Przed odinstalowaniem sterownika grafiki, odinstaluj ster monitora (pewnie te ostatnie były pisane pod XP)


(Briho) #7

Dzięki za próbę pomocy. Niestety zmiana sterowników grafiki też nic nie dała. Gdyby ktoś miał ten problem i jakoś się z znim uporał, to dajcie znać. Ja na razie z tej galerii nie korzystam, zainstalowałem coś innego.

Złączono Posta : 27.03.2007 (Wto) 17:22

A z tego co widzę to nie jest wcale taki rzadki problem. Np. tutaj ludzie też o nim piszą: http://www.winmatrix.com/forums/index.p ... opic=12324

Niby rozwiązaniem problemu jest usunięcie profilu kolorów monitora, ale u mnie nie da się go usunąć.


(Genius23) #8

Witam

Briho a czy ty przypadkiem nie masz monitora SAMSUNG?

jeżeli tak to odinstaluj go i restart

wszystko powinno wrócić do normy

daj znać czy u ciebie zadziałało


(Briho) #9

Tak, mam Samsunga SM 940B (LCD). Wczoraj reinstalowałem Vistę i co ciekawe ten problem występuje nawet "na czysto", bez instalacji jakichkolwiek sterowników. Tym razem zdjęcia zabarwiane są taką lekką niebiesko-szarą poświatą. Najwidoczniej nic się nie da z tym zrobić. Zresztą już wcześniej zrezygnowałem z używania tego programu, wolę Adobe Bridge :slight_smile:


(Genius23) #10

wiec problem ze sterami samsunga

problem występouje tylko a tych monitorach

powiem ci ze ja to tez mam od świeżej instalki

tzn miałem

wywal stery z monitora i daj reboota zobaczymy ci mu sie poprawi


(Briho) #11

genius23 usuwanie sterownika nic nie daje, bo po każdym restarcie Vista ponownie go instaluje.


(Genius23) #12

a probowałeś???

ja tak zrobiłem i mi pomogło


(Briho) #13

Jesteś pewny, że pomogło? Porównaj sobie to samo zdjęcie otwarte za pomocą Galerii Windows i jakiegoś innego programu. Założe się, że to otwarte w Galerii będzie miało nieco inny odcień. Oczywiście, że próbowałem odinstalować sterownik, przecież inaczej bym się nie przekonał, że ten sposób nie działa :slight_smile:


(Revanmj) #14

Udało mi się to naprawić !!

b1dc02771c7b3b26m.jpgbdf24f5e6c405a75m.jpg

1d49da8a88ad4b57m.jpgdc07fe2a90a4d651m.jpg