Problem z gasnącą matrycą laptopa

Witam,

Posiadam laptopa HP550, system Windows Vista. Problem jest następujący, przy włączaniu go na samej baterii, bardzo często monitor ciemniej tak, iż nie widać nic. (chwile pochodzi, a następnie nic nie widać). Nie da się go wtedy rozjaśnić (kombinacją klawiszy Fn + F8 bodajże), jest prawie całkowicie ciemny. Pomaga jedynie ponowne uruchomienie (bądź któreś z rzędu).

Gdzieś usłyszałem o wadliwym sterowniku do zarządzania energią, ale nie potrafię nic o tym znaleźć na google. Jakieś rady?

Jeśli bateria jest słaba to przecież kłania się zarządzanie energią. Tez mam hp nc8430 i gdy tylko odłączę zasilanie sieciowe to matryca przygasa, z tym ze mam dobrą baterię, jesli byłaby wyeksploatowana pewnie byłoby to samo.

Bardziej to wygląda na winę invertera który znajduje sie w klapie matrycy. Wymień go.

niew iem czy dobry trop powermizer?

wyłącz stery grafiki to zobaczysz, wyłączy sie bodajze ten powermizer. takim sposobem sie dowiesz.

kliknij na baterie w prawym dolnym rogu i wiecej opcji zasilania. ustawienia planu, wiecej opcji zasilania, tam moze byc podane w procentach jaka jasmosc przy baterii a ile na zasilaczu.

mało podałes szczegolow to masz taką odpowiedz.