Problem z gasnącym monitorem


(Adekadk1) #1

Witam.

Mój problem dotyczy monitoru a więc gdy włączam monitor ekran pojawia się na 2 sekundy i znika. Da się to jakoś naprawić ? jakie są koszty tego ?


(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(dr.boczek) #3

wszystko da się naprawić, były setki tematów poruszane w tym temacie więc szkoda, że nie poszukałeś w google. Masz albo uszkodzony inwerter w monitorze albo spaloną jedną świetlówkę, albo kabel przepalony przy świetlówce. Jak się tym nigdy nie zajmowałeś to zanieś do naprawy. Koszt? w zależności od modelu monitora i kaprysu serwisującego ale zawsze możesz poprosić o wycenę i wtedy możesz się albo nie zgodzić na naprawę albo masz pewność, że naprawa nie przekroczy podanej kwoty.

 

Ile lat masz ten monitor? jaki to model?


(Adekadk1) #4

monitor może z 5 lat ma LG L192WS


(dr.boczek) #5

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1794689.html

 

to nie jest tak, że czegoś nie da się zrobić ale czy warto?

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=%C5%9Bwietl%C3%B3wki+19%22&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=s0-default-1021

 

inwertery rzadziej siadają i też nie są jakieś bardzo drogie ale sam przecież nie wymienisz, nie masz gwarancji że na pewno uszkodzona jest świetlówka, po rozkręceniu może okazać się, że kondesatory są uszkodzone i trzeba je wymienić, może się w końcu okazać że zapłacisz 100-150zl a nowy monitor z 24 letnią gwarancją kosztuje 300zł.

 

Widziałem nawet magików, którzy zamiast kupować świetlówki podświetlają matryce taśmami LED co uważam za skrajną głupotę.

 

Przyjrzyj się dobrze monitorowi i zobacz czy widać cokolwiek, powinien być widoczny ciemny obraz, ewentualnie poświeć latarką to zobaczysz coś tam…