Problem z GeForce 7300 GS(Monitor się wyłącza)


(Nunson) #1

Witam! Otóż mój problem polega na ty, że po zainstalowaniu sterowników (pobranych ze strony nVidia) monitor wyłącza się. Monitor normalnie działa bez sterowników do karty.Miałem Viste wszystko działało, ale zainstalowałem XP i nie działa. Przebiega to mniej więcej tak:

1.Włączam Komputer, a wszystko włącznie z monitorem się uruchamia.

2.System się ładuje, wiecie Windows XP professional i ten pasek loadingu.

3.Komputer dalej chodzi, a zamiast pokazania się napisu Zapraszamy Monitor się wyłącza i nie reaguje. :?

Płyta główna:ASUS P5VD2-MX P4M890 SATA@ LAN RAID VGA uATX

Zasilacz:Altis ATX-350PT (EC) ATX 12V 350W PFC

Karta Graficzna: GeForce 7300 GS

System:Windows XP Professional SP3


(Berialsowa123) #2

Uruchom system w trybie awaryjnym, odinstaluj sterowniki od grafiki oraz monitora, następnie uruchom ponownie komputer i napisz jak poszło.


(Shadowk) #3

Zainstaluj starsze sterowniki, np. 163.75. U mnie dopiero na tych problem zniknął. Jeśli masz taką możliwość to sprawdź ustawienia AGP Fast-Writing w BIOSie, nie wiem dlaczego ale przez to też kiedyś nie mogłem uruchomić XP.


(sdar) #4

NunsonGW , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.


(Dimatheus) #5

Hej,

Najprawdopodobniej coś się pokopało z rozdzielczością i/lub częstotliwością odświeżania, czego efektem może być tryb wyświetlania, którego monitor nie potrafi obsłużyć - dla celów bezpieczeństwa po prostu się on wyłącza...

Zamiast odinstalowywania sterowników i instalowania nowych odpal komputer w trybie VGA. Uruchom komputer i po zakończeniu testów BIOS naciśnij klawisz F8 na klawiaturze. Gdy pojawi się menu Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, wybierz opcję "Uruchom komputer w trybie VGA". Ta opcja uruchamia system Windows w trybie 640 X 480 z użyciem bieżącego sterownika wideo (innego niż Vga.sys). Ten tryb jest użyteczny w przypadku, gdy zmieniono ustawienia wyświetlania, a monitor nie jest w stanie ich wyświetlić. Dodatkowe informacje na ten temat możesz znaleźć w artykule Opis opcji rozruchu w trybie awaryjnym w systemie Windows XP.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Nunson) #6

I co potem mam zrobić?


(Dimatheus) #7

Hej,

Po prostu zmienić rozdzielczość i odświeżanie na takie, jakie obsłuży monitor. Później zrestartować kompa i uruchomić normalnie - i nie powinien się już wyłączać. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus