Problem z GeForce 7600 GS

Zrobiłem reinstalkę sterów do GeForce 7600 GS (zainstalowałem stery z płytki dołączonej do karty) i teraz w prawym, dolnym rogu na pulpicie zaraz po uruchomieniu systemu wyświetla mi się taki komunikat:

“Kształtowanie obrazu SLI przez wiele PG zostało zmienione na kształtowanie przez niezależny PG, ponieważ jedna z kart SLI została wyjęta. Kształtowanie obrazu SLI przez wiele PG wymaga co najmniej dwóch kart graficznych.”

Drugi problem dotyczy rozdzielczości ekranu. Ustawiłem rozdzielczość 1152 na 864. Gdy odpalam gry z rozdzielczością mniejszą niż rozdzielczość ekranu to nie wyświetlają mi się na całym ekranie (po prawej stronie jest czarny pasek). Dzieje się tak w większości gier. Przed reinstalką serowników nie miałem takich problemów. Gry wyświetlaly się poprawnie w dowolnej rozdzielczości.

Jakieś sugestie?

Zainstaluj najnowsze sterowniki. http://www.nvidia.pl/page/drivers.html

te Kształtowanie obrazu SLI przez wiele… tez mi sie pokazuje po zmianie grafiki co wlaczenie komputera bylem sie zapytac w serwisie powiedzieli zeby sie tym nieprzejmowac bo to jest juz w sterach wystarczy zainstalowac starsze i niebendzie sie pojawiac a co do 2-giego to mi sie wydaje ze masz rozdzielczosc zla zmien na 1024

Spróbuję z nowymi sterami.

Mam nadzieję, że jednak uda mi się zlikwidować problem. Ten komunikat niby mocno nie uprzykrza mi życia ale jednak jest irytujący.

No ale właśnie te, które zainstalowałem to najstarsze sterowniki jakie mam. Wcześniej na tych sterach nic takiego mi się nie wyświetlało.

Wcześniej mialem rozdzielczość 1152 na 864 i wszystko było ok. Mam 19 calowy monitor LCD (Samsung SyncMaster 920N) i ta rozdzielczość jak dla mnie jest najbardziej optymalna. Przy innej rozdzielczości pracuje mi się przy kompie mniej komortowo.

Złączono Posta : 07.01.2007 (Nie) 13:22

Zainstalowałem najnowsze stery. Komunikat się już nie pojawia. Teraz zamiast tego komunikatu pojawia się inny komunikat: “Znaleziono nowe urządzenie typu mostek PCI”

Co to - do ciężkiej cholery - jest ten mostek?