Problem z Geforce 8200m w Asusie R752LD

(Gw29ster) #1

Witam Państwa, wiem, że wielu użytkowników ma problem z nowymi laptopami, wyposażonymi w dwie karty graficzne.

Moim problemem jest coś, czego ewidentnie brakuje, by Geforce chodził poprawnie w Windows 8.1. Każda aplikacja, obojętnie, czy to gra czy przeglądarka, nie funkcjonuje, gdy korzystam z karty dedykowanej ("sterownik przestał działać...").

Podaję specyfikację lapka:

Asus R752LD

Intel Core i5-4200U CPU 1.60 GHz 2.30 GHz

8GB RAM

Geforce 820m

Intel HD Graphics Family

Windows 8.1

Laptop jest nowy, nie ma mowy o spaleniu (często podawane rozwiązanie) czegokolwiek. Męczę się już miesiąc, instalowałem wszystkie dostępne sterowniki, w ustawieniach 3D sterownika klikałem na Geforce jako preferowany procesor graficzny, dawałem maksimum wydajności i dalej wywala do pulpitu z błędem. Sterownik obecnie, który nie robi mi bluescreena, to 344.00 - certyfikowany przez ASUSA. Próbowałem zmieniać opcje zasilania w panelu sterowania, tak jak niektórzy podawali na zagranicznych forach, niestety - bezskutecznie. Oczywiście zaktualizowałem chipset, ATK, zainstalowałem najnowsze stery do Intela - i nic. Może to problem z Power Hybrid? Sterowniki ze strony nvidii nie są z tym programem kompatybilne, dziwi mnie, że ze strony ASUSA też najwyraźniej.

Jeśli zna ktoś rozwiązanie, miał identyczny model laptopa i sobie z tym problemem poradził - byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

(JNJN) #2

Serwis - nowe, nie znaczy sprawne?

(Gw29ster) #3

A może aktualizacja BIOS-a pomoże? Bo mój BIOS karty dedykowanej kompletnie nie widzi.

Wiele osób jakoś naprawiło ten problem, niektórzy sami nie wiedzą jak :slight_smile: a serwis to naprawdę ostateczność - niestety, nie mogę kompa zostawić w serwisie na parę tygodni, bo nie mam na to czasu.

(JNJN) #4

Wrzuć screen z menadżera z rozwiniętą gałęzią kart grafiki.

(Gw29ster) #5

Wszystko niby poprawnie, a wystarczy, że użyję przeglądarki, odpalając ją z Geforce’a, i wystąpi błąd sterownika.

post-274503-0-42533600-1424600942_thumb.

(JNJN) #6

System oryginalny? czy sam instalowałeś?

Trzeba przejść na sterowniki do kart producenta laptopa - wcześniej należy dokładnie odinstalować obecne,usunąć ręcznie katalogi Nvidia z dysku, wyczyśćić system np: Ccleanerem i zainstalować ster do HD, później do GF.

Można zaktualizować bios płyty.

(Gw29ster) #7

System oryginalny, zresztą z doświadczenia wiem, że nie ma to wpływu na działanie karty graficznej - a przynajmniej nie miało na komputerach/laptopach, które widziałem u znajomych :wink:

Właśnie tak robiłem - co prawda, najnowsze sterowniki certyfikowane Nvidii do mojego modelui są z kwietnia 2014, ale żaden z trzech widniejących na stronie nie chce działać poprawnie. Łącznie z tymi, które dostałem na płytce od producenta. Również i obsługa techniczna ASUSA, z którą się kontaktowałem, wysłała na mail sterowniki, które nie funkcjonują poprawnie.

Mam CCleanera, usuwam też stery za pomocą Display Driver Uninstaller. Tylko ten Bios mi został, ale może jeszcze jest mniej skomplikowany sposób :slight_smile:

Pozdrawiam i dziękuję