Problem z GeForce 8800GT (częsty crash gier)

Witam,

Po raz kolejny i tym razem mam nadzieje że mój temat nie zostanie umieszczony w koszu przez moda.

Oto opis mojego problemu:

Ostatnio gdy gram w jakąś gre po jakimś czasie (ok. 5min) występują jakieś losowe błędy graficzne i nic nie widać lub pojawia sie “niebieski ekran” z błędem i nastepuje restart. Sterowniki najnowsze zainstalowane i directx 9.0c, physx też. Gry jak Flatout ultimate carnage czy Heroes V działają dobrze ale kiedy gram w Avatara, Dark Sector, czy Bionic Commando (wszystkie są obslugiwane przez moja karte graficzna geforce 8800gt) wystepuje problem. Prosze o pomoc, piszcie.

Temperatury:

Płyta główna 43 °C (109 °F)

Procesor 45 °C (113 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 48 °C (118 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 47 °C (117 °F)

Procesor graficzny 79 °C (174 °F)

Pamięć procesora graficznego 71 °C (160 °F)

Otoczenie procesora graficznego 42 °C (108 °F)

Temperatury podczas grania ale dochodziło nawet do 90C

PS “2.6. Tytuły wątków należy dobierać w sposób łatwo kojarzący się z danym problemem.”

Z całym szacunkiem dla moderatora ale jeśli wiedziałbym na czym polega problem to nie prosił bym o pomoc, to chyba oczywiste.

A jeśli “pomoc” na tym forum polegać ma na przenoszeniu do tematów kosza przez biurokratyczne fanaberie moda to

następnym razem nie będę sie fatygować. Jak to sie mówi nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

Tym razem mam nadzieje na kontynuacje dyskusji.

a przypadkiem nie podkręcałeś tej karty??? jeśli podkręciłeś procesor graficzny to nic ale gdy podkręcisz pamięć ddr2 to zaczyna fixować

Nie chodzi o to abyś napisał na czym polega problem tylko opisał czym się objawia. Proponuję poczytać TEN temat.

Ponadto, jeśli masz jakieś uwagi do administracji lub moderacji to zgodnie z regulaminem skorzystaj z PW zamiast zaśmiecać forum.

Temat przenoszę do działu “Hardware, Sterowniki” jako dotyczący sprzętu a nie oprogramowania.

Nie chcesz chyba powiedzieć że grasz w AVATARA na 8800GT. To jest praktycznie niemożliwe. Chyba że na najmniejszych detalach jakie tylko są. Na pełnych to na 9800GT ledwo chodzi.

Możliwe bo gra chodzi płynnie tylko po pewnym czasie komp sie resetuje. Nie podkręcałem niczego.

A karte masz z pewnego źródła? Tzn. kupiłeś nową czy ,używaną" na allegro?

NVIDIA powyżej 90 stopni zmniejsza taktowanie zegara aby chronić układ. Po prostu może ta gra wtedy głupieje. Komp natomiast powinien sie z resetować gdy temperatura procesora graficznego uzyska (i tu zależy od producenta od 95 do 105) stopni

Otwórz obudowe w czasie grania i zobaczysz co sie bedzie działo. Czy sie będzie wtedy tak grzała. Przy tej grze ona napewno chodzi na trzeci poziomie i tu musi sie grzać. Nie wiem jaki masz zegar GPU ale jeżeli ci chodzi jakos ta gra to musi być karta szybka (może to jest ULTRA Asusa) a te to sie bardzo grzeja gdy włacza sie taktowanie 1500 MHz

Przecież 9800GT to jest to samo co 8800GT…