Problem z geforce 8800gt, temp ponad 90*C

(Adkusz) #1

Moja karta graf. galaxy geforce 8800 gt cooler master heat pipe po 30 min. grania stalkera, po wyjsciu z gry pokazuje

w Hmonitorze temp. 98*C a otoczenia ponad 70*C. Pozostale temp. sa duzo nizsze: 45*C do niecalych 60*C. Prosze o

dorade czy to w porzadku a jezeli nie to co robic. Plyta asus P5E, procesor intel E8400, zasilacz chieftec chyba 450 albo 480.

Poradzcie bo jestem troche zielony.

(Jonek29) #2

Teoretycznie karty graficzne mogą mieć do 115 C, ale twoja karta raczej nie powinna mieć tyle, bo masz wiatrak i ogólnie chłodzenia cooler mastera. Poczekaj aż coś właściciele tej karty napiszą.

(Nethalythic) #3

Może czujnik przekłamuje?

Druga sprawa, mam tą karte i ogólnie nie przekracza 65 stopni, więc na bank coś jest nie tak.

A przeczyszczałeś chłodzenie karty? Może za dużo kurzu tam masz. Cokolwiek, otwierałeś obudowe i sprawdzałeś czy wentyl na grafie się wogóle kręci?

(Mateusz 931) #4

Otwórz obudowę przeczyść wiatraki, zostaw otworzoną bude może się kisi w środku.

(Adkusz) #5

To nowy komp. mam go drugi miesiac. Nie otwieralem i nie sprawdzalem tylko zanioslem z reklamacja do sklepu gdzie go zamawialem. Stwierdzono ze moze byc taka temp. ale moga mi zalozyc dodatkowe chlodzenie obudowy.

Cos mi sie tu nie podoba. Bardzo prosze o opinie posiadaczy kart takich jak moja.

(Nethalythic) #6

Właśnie dostałeś jedną, troszkę wyżej :slight_smile:

Tak jak mówie, otwórz obudowe , sprawdź wtedy temperatury. Wogóle sprawdź czy wentyl się kręci. Tak jak Destroy pisze, może masz słabą cyrkulacje powietrza wewnątrz budy i wszystko się kisi. Zauważ że ten galaxy nie ma wylotów powietrza tylko wyrzuca ciepło pod siebie, a więc jedynym sposobem na pozbycie się nagrzanego powietrza (a jest ono nagrzane i to bardzo, szczególnie przy graniu w bardziej wymagające gry oraz przy wysokiej temp w pokoju) jest dobra wentylacja i przewiew powietrza.

Taka temperatura to może być na karcie z pasywnym chłodzeniem a nie na akurat TYM GF z takim chłodzeniem...

(Agatonster) #7

dzia-dzia ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Rache88) #8

ja na swoim GALAXY GF 8800GT 512MB zainstalowalem AC silencer 5 rev.3 i temp w idle 50 - 53 stopni a wstresie np. crysis 80 - 85 czy to duzo ?? grafa oczywiscie jest podkrecona (zegary oraz zworka napiecia). Ale niech no kto mi powie czy te temp. sa duze optymalne?? zle?? :stuck_out_tongue:

jesli ktos smiga na cooler masterze (ten co seryjnie zamontowany) niech mi powie jakie ma temperatury na nim. :stuck_out_tongue_winking_eye:

dzieki ;p

(Climer26) #9

Ściągnij GPU-Z http://www.techpowerup.com/downloads/1124/mirrors.php i zapisz bios wyślij na jakiś serwer wstaw link to zobaczę jakie ma zaspane wartości temperatur dla pracy, u mnie na 8800GT jednoslotowym chłodzeniu temperatura dochodzi do około 95*C i to jest normalne dla mojej karty

(Nethalythic) #10

@Mr.RAdziu

Szczerze to one są wysokie. Dziwna sprawa bo masz wyższe temp niż ja na moim 8800 GT z referencyjnym chłodzeniem (bez HP) u mnie w stresie jest max 61 stopni.

@Climer26

95 stopni przy chłodzeniu z wiatrakiem?0_0

Co do chłodzenia na 8800 GT polecam to :

http://allegro.pl/item389631251_pasywne ... rev_2.html

Wspaniały wynalazek. Po zamontowaniu panuje cisza a karta jest letnia ;p

(Climer26) #11

W biosie kart są zapisane (informacje) temperatury z jaką karta może chodzić, mnie ostatnio zdziwiło to ze w biosie do kary asusa 8800GT rev. 3 maił prace "nominalną" lub jak można nazwać "opcjonalną" 78*C gdzie bios wcześniejszy rev. 2 maił prace nominalną 90*C . Dziwne?? Moja karta na starcie ma 60*C i jest to model Gigabyte GV-NX88T512H-B http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/244265

(Ciupa Michal) #12

no to macie dosyć duże temp. panowie :slight_smile:

Climer26 ty masz szczególnie duże, może masz pełno kurzu/źle zamontowane chłodzenie itd.

jak na takim dobrym chłodzeniu to powinieneś mieć 40*C w Idle i około 60-65*C pod obciążeniem :wink:

(Climer26) #13

W biosie są zapisane informacje z jakimi karta może pracować, jak mam takie a znajomy inne takie jak ty mówisz Gruchacz, tylko że on ma GV-NX88T512HP http://www.ceneo.pl/1072397 NA swojej karcie gram, nawet ja przetaktowałem na rdzeniu z 600 do 720, temperatury takie same, a na szaderach mam podniesione z 1500 do 1800 na pamięciach nic nie zmieniałem. Gram w gierki po kilka godzin i nie mam żadnych problemów z wyświetlaniem grafiki. Jedyny to hałas który robi się większy z powodu przetaktowania.

Z tego co patrze na tą katrą: Galaxy Geforce 8800GT to ona ma lepsze chłodzenie przy którym nie powinny być takie temperatury. W biosie jest wszystko napisane :wink:

Ja mam prawidłowe temperatury :slight_smile: Ściągnąłem bios do Galaxy 8800 GT 256 MB Rozpoznałem kartę po ilość pamięci karty, ponieważ jest tyko jedna, sprawdziłem i temperatury są jak najbardziej prawidłowe, Tempetatur high 100*C Temperatura Operating 90*C Temperatura Low 80*C.

Dla Gigabyte GV-NX88T512HP Temperatury są: Tempetatura high 85*C emperatura Operating 78*C Temperatura Low 65*C.

Programy do odczytywania temperatur z karty nie koniecznie podają bliskie wartości temperatur. Karta jak najbardziej sprawna, nie mam się czym martwić Dzia-dzia :wink: