Problem z geforce 8800gt, temp ponad 90*C

Moja karta graf. galaxy geforce 8800 gt cooler master heat pipe po 30 min. grania stalkera, po wyjsciu z gry pokazuje

w Hmonitorze temp. 98*C a otoczenia ponad 70*C. Pozostale temp. sa duzo nizsze: 45*C do niecalych 60*C. Prosze o

dorade czy to w porzadku a jezeli nie to co robic. Plyta asus P5E, procesor intel E8400, zasilacz chieftec chyba 450 albo 480.

Poradzcie bo jestem troche zielony.

Teoretycznie karty graficzne mogą mieć do 115 C, ale twoja karta raczej nie powinna mieć tyle, bo masz wiatrak i ogólnie chłodzenia cooler mastera. Poczekaj aż coś właściciele tej karty napiszą.

Może czujnik przekłamuje?

Druga sprawa, mam tą karte i ogólnie nie przekracza 65 stopni, więc na bank coś jest nie tak.

A przeczyszczałeś chłodzenie karty? Może za dużo kurzu tam masz. Cokolwiek, otwierałeś obudowe i sprawdzałeś czy wentyl na grafie się wogóle kręci?

Otwórz obudowę przeczyść wiatraki, zostaw otworzoną bude może się kisi w środku.

To nowy komp. mam go drugi miesiac. Nie otwieralem i nie sprawdzalem tylko zanioslem z reklamacja do sklepu gdzie go zamawialem. Stwierdzono ze moze byc taka temp. ale moga mi zalozyc dodatkowe chlodzenie obudowy.

Cos mi sie tu nie podoba. Bardzo prosze o opinie posiadaczy kart takich jak moja.

Właśnie dostałeś jedną, troszkę wyżej :slight_smile:

Tak jak mówie, otwórz obudowe , sprawdź wtedy temperatury. Wogóle sprawdź czy wentyl się kręci. Tak jak Destroy pisze, może masz słabą cyrkulacje powietrza wewnątrz budy i wszystko się kisi. Zauważ że ten galaxy nie ma wylotów powietrza tylko wyrzuca ciepło pod siebie, a więc jedynym sposobem na pozbycie się nagrzanego powietrza (a jest ono nagrzane i to bardzo, szczególnie przy graniu w bardziej wymagające gry oraz przy wysokiej temp w pokoju) jest dobra wentylacja i przewiew powietrza.

Taka temperatura to może być na karcie z pasywnym chłodzeniem a nie na akurat TYM GF z takim chłodzeniem…

dzia-dzia ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

ja na swoim GALAXY GF 8800GT 512MB zainstalowalem AC silencer 5 rev.3 i temp w idle 50 - 53 stopni a wstresie np. crysis 80 - 85 czy to duzo ?? grafa oczywiscie jest podkrecona (zegary oraz zworka napiecia). Ale niech no kto mi powie czy te temp. sa duze optymalne?? zle?? :stuck_out_tongue:

jesli ktos smiga na cooler masterze (ten co seryjnie zamontowany) niech mi powie jakie ma temperatury na nim. :stuck_out_tongue_winking_eye:

dzieki ;p

Ściągnij GPU-Z http://www.techpowerup.com/downloads/1124/mirrors.php i zapisz bios wyślij na jakiś serwer wstaw link to zobaczę jakie ma zaspane wartości temperatur dla pracy, u mnie na 8800GT jednoslotowym chłodzeniu temperatura dochodzi do około 95*C i to jest normalne dla mojej karty

@Mr.RAdziu

Szczerze to one są wysokie. Dziwna sprawa bo masz wyższe temp niż ja na moim 8800 GT z referencyjnym chłodzeniem (bez HP) u mnie w stresie jest max 61 stopni.

@Climer26

95 stopni przy chłodzeniu z wiatrakiem?0_0

Co do chłodzenia na 8800 GT polecam to :

http://allegro.pl/item389631251_pasywne … rev_2.html

Wspaniały wynalazek. Po zamontowaniu panuje cisza a karta jest letnia ;p

W biosie kart są zapisane (informacje) temperatury z jaką karta może chodzić, mnie ostatnio zdziwiło to ze w biosie do kary asusa 8800GT rev. 3 maił prace “nominalną” lub jak można nazwać “opcjonalną” 78*C gdzie bios wcześniejszy rev. 2 maił prace nominalną 90*C . Dziwne?? Moja karta na starcie ma 60*C i jest to model Gigabyte GV-NX88T512H-B http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/244265

no to macie dosyć duże temp. panowie :slight_smile:

Climer26 ty masz szczególnie duże, może masz pełno kurzu/źle zamontowane chłodzenie itd.

jak na takim dobrym chłodzeniu to powinieneś mieć 40*C w Idle i około 60-65*C pod obciążeniem :wink:

W biosie są zapisane informacje z jakimi karta może pracować, jak mam takie a znajomy inne takie jak ty mówisz Gruchacz, tylko że on ma GV-NX88T512HP http://www.ceneo.pl/1072397 NA swojej karcie gram, nawet ja przetaktowałem na rdzeniu z 600 do 720, temperatury takie same, a na szaderach mam podniesione z 1500 do 1800 na pamięciach nic nie zmieniałem. Gram w gierki po kilka godzin i nie mam żadnych problemów z wyświetlaniem grafiki. Jedyny to hałas który robi się większy z powodu przetaktowania.

Z tego co patrze na tą katrą: Galaxy Geforce 8800GT to ona ma lepsze chłodzenie przy którym nie powinny być takie temperatury. W biosie jest wszystko napisane :wink:

Ja mam prawidłowe temperatury :slight_smile: Ściągnąłem bios do Galaxy 8800 GT 256 MB Rozpoznałem kartę po ilość pamięci karty, ponieważ jest tyko jedna, sprawdziłem i temperatury są jak najbardziej prawidłowe, Tempetatur high 100*C Temperatura Operating 90*C Temperatura Low 80*C.

Dla Gigabyte GV-NX88T512HP Temperatury są: Tempetatura high 85*C emperatura Operating 78*C Temperatura Low 65*C.

Programy do odczytywania temperatur z karty nie koniecznie podają bliskie wartości temperatur. Karta jak najbardziej sprawna, nie mam się czym martwić Dzia-dzia :wink: