Problem z geforce fx 5200 przebarwienia

kuzyn przyniósł mi kompa bo już był system zapchany żeby zrobić formata

(przed formatem wieszały się filmy, płytę 700mb nagrywarka dvd nagrywała 20min :o )takie tam

podłączyłem swój monitor i nie odpalił się, następna próba udało się

format, zainstalowałem wszystko ale na monitorze są dziwne kolory np nie ma wcale zielonego a w zamian jest czarny, białe literki są bardziej na różowo niż biało

i teraz nie wiem co się stało sprawdzałem na dwóch monitorach (to samo), nie wiem czy to wina sterów czy ta karta pada ( w biosie chyba też zalatuje róźowym )przy włączaniu kompa tam gdzie ładuje się system ( ten pasek) kolory są bardzo nasycone

nie wiem czy to karta czy sterowniki

instalowałem najnowsze 81.85

szukałem już na forum i dochodzę do wniosku że do niej trzeba 56.72

ale chodzi mi o te literki w biosie przecież one powinny być białe

dopiero jutro będę dalej kombinował może ktoś wie co z tym jest ??

Jeśloi tak jest w BIOSIE to pozostaje ci wyjąć kartę grafiki przeczyścić jej styki i złącze agp,jeśli potem będzie tak samo to karta do serwisu,bardzo prawdopodobne jeśli masz kolorowe pasy po włączeniu monitora - przekłamania grafiki,sprawdz też chłodzenie,ale generalnie coś jest z kartą,jeśli w BIOSie też są błędy wyświetlania,sprawdż też czy w pobliżu nie ma żródła zakłóceń,plątanina kabli,głośniki za blisko kompa,itd

jeszcze będę próbował inne stery bo dokładnie nie wiem czy w biosie też tak jest bo tam są tylko białe literki i dobrze nie widać

karta dobrze dociśnięta :?:

kabel od monitora dobrze dociśnięty :?:

nie pokrzywiły się jakieś piny :?:

jeśli wszystko jest dobrze to karta :arrow: wymiana

czyściłem agp jeszcze wczoraj nie pomogło

kabel dobrze dociśnięty

raczej się nie pokrzywiły

ale w tym wejściu raczej coś nie łączy bo jak odenpnę monitor i podepnę to wtedy już nie działa dopiero trzeba kombinować

nie bardzo cię rozumiem :lol:

poprostu jak odłącze wtyczkę od monitora i podepnę znowu to on się nie odpala, trzeba pare razy wypiąć i wpiąć to wkońcu ruszy

a brak zielonego koloru to może być wina sterowników??

nie! to raczej napewno wina kabelka :smiley:

miałem kiedyś podobny problem i przyczyna tkwiła w skrzywionym pinie od kabla monitora

ale na dwóch monitorach jest tak samo

jutro karta jedzie na gwarancję

a jak miałeś skrzywiony pin to też brakowało zielonego koloru i zamiast był czarny ??

o ile pamiętam to było czerwonawo-różowo :slight_smile:

ale dzięki trafnej sugestii fiesty wszystko wróciło do normalnego stanu :slight_smile:

BTW monitor i tak się wkrótce wykończył :lol: