Problem z GeForce GT525M i Intel HD Graphics

Witam.

Mój problem zaczął się tak właściwie wczoraj, cały wieczór + dzisiejszy dzień szukałem w sieci rozwiązania tej sytuacji, niestety - nie udało się. Jesteście moją ostatnią deską ratunku, można rzec :-D.

Wszystko zaczęło się (chyba) po użyciu ComboFixa. Słyszałem, że czasami odwala on takie rzeczy, niestety - przywracanie systemu jedyny punkt proponuje mi dłuuugo po użyciu CF’a, więc to odpada. Z moich dotychczasowych ustaleń wynika, że po prostu karta graficzna (GeForce GT525M) nie działa wtedy, gdy powinna. Wszystko w panelu sterowania Nvidia jest ustawione tak, jak było wcześniej. Próbowałem reinstallu sterów, aktualizacji i różnych takich - brak reakcji. Zamieszczam screena, który ukazuje brak aktywności karty np. przy Heroes V.

dowodp.png

Z góry dzięki.

Ja mam coś takiego, że jak klikam PPM na plik exe/skrót do pliku exe to mam opcję “Uruchom z procesorem graficznym”. Sprawdź to.

Możesz też spróbować odinstalować sterowniki zarówno nVidii jak i Intela i zainstalować jeszcze raz z wyborem opcji zresetowania ustawień (z tego co pamiętam oba instalatory mają taką opcję). Sterowniki oczywiście najnowsze, pobrane ze stron producentów.

Próbowałem obu, niestety brak efektu.

mazuki.dll, czy jakoś podobnie, ten plik na pewno usunął ComboFix, przywróć z kwarantanny i optimus (przełączanie między kartami) będzie działał. Na 99,99 % to jest rozwiązanie twojego problemu. Nie pamiętam już czy ta nazwa pliku jest prawidłowa i gdzie on powinien być bo już od jakiegoś czasu nie mam tego laptopa z NVIDIA Optimus.

Przeszukałem kompa normalnie i Total Commanderem, nie ma nigdzie takiego pliku (w kwarantannie również).

Musi być w kwarantannie Combofixa, a na dysku tego pliku nie znajdziesz, chyba, że jakimś programem, który ma bezpośredni dostęp do dysku, jak Combofix na przykład. Jeżeli Combofix go nie usunął to dziwne bo u mnie usuwał za każdym razem i to brak właśnie tego pliku powodował niemożność przełączenia się na kartę NVIDIA i nie pomaga nawet ponowna instalacja sterowników NVIDIA, ale nie próbowałem reinstalować sterów Intel HD Graphic, może to pomoże.

Nie ma tego pliku w kwarantannie :/. Możliwe, ze wcześniej, szukając rozwiązania właśnie tam, przypadkiem gdzieś go przeniosłem… Chyba zostaje mi reinstall windowsa, bo stery z intela też nic :confused:

No niestety, ale możesz jeszcze spróbować przywrócić system do punktu kiedy NVIDIA Optimus działało. No i na przyszłość radzę robić regularnie kopie zapasowe partycji systemowej.

Witam mam ten sam problem czy autor tematu poradził sobie bez formatowania ?

Edit udało mi się

Już zrobiłem przyczyną był Combofix przywróciłem ustawienia przed użyciem Combofixa plikiem ERDNT.EXE, który jest w katalogu Combofix