Problem z GeForce GT525M i Intel HD Graphics

(Michalkocemba95) #1

Witam.

Mój problem zaczął się tak właściwie wczoraj, cały wieczór + dzisiejszy dzień szukałem w sieci rozwiązania tej sytuacji, niestety - nie udało się. Jesteście moją ostatnią deską ratunku, można rzec :-D.

Wszystko zaczęło się (chyba) po użyciu ComboFixa. Słyszałem, że czasami odwala on takie rzeczy, niestety - przywracanie systemu jedyny punkt proponuje mi dłuuugo po użyciu CF’a, więc to odpada. Z moich dotychczasowych ustaleń wynika, że po prostu karta graficzna (GeForce GT525M) nie działa wtedy, gdy powinna. Wszystko w panelu sterowania Nvidia jest ustawione tak, jak było wcześniej. Próbowałem reinstallu sterów, aktualizacji i różnych takich - brak reakcji. Zamieszczam screena, który ukazuje brak aktywności karty np. przy Heroes V.

dowodp.png

Z góry dzięki.

(Michalo2882) #2

Ja mam coś takiego, że jak klikam PPM na plik exe/skrót do pliku exe to mam opcję “Uruchom z procesorem graficznym”. Sprawdź to.

Możesz też spróbować odinstalować sterowniki zarówno nVidii jak i Intela i zainstalować jeszcze raz z wyborem opcji zresetowania ustawień (z tego co pamiętam oba instalatory mają taką opcję). Sterowniki oczywiście najnowsze, pobrane ze stron producentów.

(Michalkocemba95) #3

Próbowałem obu, niestety brak efektu.

(luger) #4

mazuki.dll, czy jakoś podobnie, ten plik na pewno usunął ComboFix, przywróć z kwarantanny i optimus (przełączanie między kartami) będzie działał. Na 99,99 % to jest rozwiązanie twojego problemu. Nie pamiętam już czy ta nazwa pliku jest prawidłowa i gdzie on powinien być bo już od jakiegoś czasu nie mam tego laptopa z NVIDIA Optimus.

(Michalkocemba95) #5

Przeszukałem kompa normalnie i Total Commanderem, nie ma nigdzie takiego pliku (w kwarantannie również).

(luger) #6

Musi być w kwarantannie Combofixa, a na dysku tego pliku nie znajdziesz, chyba, że jakimś programem, który ma bezpośredni dostęp do dysku, jak Combofix na przykład. Jeżeli Combofix go nie usunął to dziwne bo u mnie usuwał za każdym razem i to brak właśnie tego pliku powodował niemożność przełączenia się na kartę NVIDIA i nie pomaga nawet ponowna instalacja sterowników NVIDIA, ale nie próbowałem reinstalować sterów Intel HD Graphic, może to pomoże.

(Michalkocemba95) #7

Nie ma tego pliku w kwarantannie :/. Możliwe, ze wcześniej, szukając rozwiązania właśnie tam, przypadkiem gdzieś go przeniosłem… Chyba zostaje mi reinstall windowsa, bo stery z intela też nic :confused:

(luger) #8

No niestety, ale możesz jeszcze spróbować przywrócić system do punktu kiedy NVIDIA Optimus działało. No i na przyszłość radzę robić regularnie kopie zapasowe partycji systemowej.

(Mat89mks) #9

Witam mam ten sam problem czy autor tematu poradził sobie bez formatowania ?

Edit udało mi się

Już zrobiłem przyczyną był Combofix przywróciłem ustawienia przed użyciem Combofixa plikiem ERDNT.EXE, który jest w katalogu Combofix