Problem z GEFORCEM 7900GT i monitorem samsung 713bm

Witam !

Mam spory problem z grafiką. smilies/scratchhead.gif

Sprzet

grafika: nvidia gigabyte 7900gt

monitor: samsung lcd 713bm

  1. Skrin z Warcrafta 3, skrin robiony na sterownikach 84.21

http://i24.tinypic.com/14x00tl.jpg

jak widac na zamieszczonym wyzej linku cos tu jest nie tak

do tej pory jezeli widac bylo na menu te biale kreski przewaznie format pomagal i pokazywaly sie po jakims miesiacu raz i potem znikaly, natomiast to czarne tlo i zielone paski widze pierwszy raz nigdy jeszcze czegos takiego nie bylo

do warcrafta jeszcze 1 problem ktorego niestety nie moglem umiescic na skrinach tj. migajace elementy czasem sa to tylko poszczegolne, a czasem caly ekran, a innym razem cale ekran ale znikaja po 3-4 minimalizacjach-maksymalizacjach

  1. Skrin z CSa, skrin robiony na sterownikach 163.71(chyba najnowszych przynajmniej wczoraj sciaganych)

http://i24.tinypic.com/15eboeu.jpg

tu juz moze nie tak wyraznie widac ale tez sa przeklamania obrazu w postaci malych prostokatow innego koloru

i zapomnialbym czasem monitor lapie zwisy tzn. wylacza sie na pare sek, wlacza i po kliknieciu mysza to samo, trzeba res kompa, zeby znowu dzialal normalnie

kto wie niech powie co jest zle;/ i jak to naprawic

artefakty, zainstaluj aplikację atitool wł. test na obecność artefaktów obserwuj temperaturę procesora graficznego. i po daj jeszcze markę oraz model zasilacza.

być może uszkodzone są pamięci na karcie graficznej, przegrzewa się procesor graficzny (lub jest trwale uszkodzony).

wlaczylem test i wykazal ze sa artefakty tzn mygani niektorych czesci tego obrazu w niektorych miejsach nawet dziury to bylo w chwili gdy znikal zolty obraz;x

zasilacz chieftec 450w

temp max. 67 stopni

karta podkręcana ?? jak nie to serwis gwarancyjny. a i jeszcze jedno - korzystałeś z Visty ??

NIE podkrecana i nie korzystalem z visty

a i jeszcze powiesz co z tym monitorem, bo mam takie chwilowe zwisy potem sie wlacza ale co chwile mam to samo i zeby ddobrze dzialal musze resnac kompa

monitor jest odpowiedzialny za wyświetlanie obrazu, co dokładnie się dzieje ?? nie rozumiem co masz na myśli że się monitor zawiesza ?? masz na myśli że obraz na nim staje a po chwili rusza ?? to wina komputera (może tej feralnej karty graficznej, która generuje obraz) a nie monitora.

chodzi mi o to ze ekran gasnie tzn jest czarny a monitor jest wlaczony i tak przez pare sek potem sie wlacza ale za pare sek znowu to samo i trzeba res kompa zeby dobrze dzialal

to może być wina właśnie karty graficznej musiałbyś podłączyć go do innego komputera/laptopa za pomocą przejściówki d-sub.

ok dzieki w miare mozliwosci sprawdze to jeszcze raz dzieki bardzo