Problem z GeForce'm. Sterowniki?

Witam. Mam następujący problem. Postanowiłem podratować swój komputer poprzez wymianę płyty głównej, karty graficznej i dołożeniu ramu. Swojego Radeona Zamieniłem na GeForce 5200LE. i Tu zaczęły się problemy… Po wymianie częsci sformatowałem komputer. zainalowałem sterowniki z płyt dołączonych do zakupionych cześci. Wszystko chodzi ładnie, pięknie, tylko mam problem z grami… przykładowo Fifa 2008 która na poprzednim sprzecie chodziła bardzo płynnie teraz strasznie muli i nie da się w ogóle grać :frowning: Ściągnałem najnowsze sterowniki do karty graficznej, w panelu Nvidii ustawiłem na maksymalną wydaność, zainsalowałem najnowszy direct x i dalej nic :frowning: jaka moze byc przyczyna? przeciez teoretycznie po wymianie czesci na nowsze powinno chodzić szybciej a nie wolniej … Bardzo Proszę o Pomoc … Pozdrawiam Serdecznie.

Jaki miałeś poprzednio sprzęt, a jaki masz teraz ? (procesor, płyta główna, RAM, karta graficzna).

Najnowsze sterowniki od NVIDII nie są przeznaczone dla Twojej karty graficznej.

Pobierz i zainstaluj ForceWare 56.72 (kliknij na >>Primary Download Site<< w okienku International , zaakceptuj licencję i pobierz).

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY /usuń/). Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

5200LE

Nawet gry z 2004 roku niektóre się przymulały. Co dopiero fifa. ustaw wszystki w grze na min. (dosłownie wszystko)

a jaki masz system operacyjny?? jeżeli Vistę to zajrzyj tu: http://www.nvidia.pl/object/windows_vis … es_pl.html

Odinstalowałem stare sterowniki, użyłem driver cleaner i zainstalowałem podane przez Ciebie sterowniki lecz po restarcie system zachowywał się tak jakby nie było zainstalowanych żadnych sterowników :frowning:

Parametry mojego obecnego sprzętu :

Procesor : intel celeron, 2400 MHz (24x100)

Płyta Główna : ASRock P4VM900-SATA2

Pamięc Ram : 1 Gb + 256 MB ddr1

Karta Graficzna : Nvidia GeForce 6200LE (256 MB)

poprzednio miałem Radeona 9550 (128MB), Płyte główna ; ASRock P4V88+ i 512 MB Ramu

Mam Windows XP.

Interesu życia nie zrobiłeś zmieniając Radeona 9550 na GeForce 6200LE.

Radeon 9550 jest o wiele bardziej wydajny od GF 6200LE. Sam zresztą się przekonałeś uruchamiając FIFĘ 08.

Twój obecny GeForce posiada 64-bitową szynę pamięci, a to go niestety deklasuje w porównaniu z Radeonem 9550, który posiada szynę pamięci 128-bitową.

Od czego masz dział hardware? Zapoznaj się proszę z zasadami pisania na forum. Nazwij temat konkretnie.