Problem z GF 9600GT PCX 512MB

(Senk) #1

Witam na początek specyfikacja komputera:

Procesor - Intel Core2 Duo E4400 2,0GHz

Pamięć RAM - GoodRam DDR2 2 GB 667MHz

Dysk twardy - Samsung SpinPoint P120S 250GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)

Płyta główna - Asus P5K Intel P335

Cytat z dokumentacji kompa (obudowa i zasilacz): "Tracer TRO-252 DUKE PFC 400W Prescott"

Karta graficzna - GeForce 9600GT PCX 512MB

SO: Windows XP Professional 2002 + SP2.

Problem jest następujący:

Po zainstalowaniu najnowszych sterowników do karty graficznej ściągniętych ze strony producenta + oczywiście DirectX 9.0c gry takie jak: Call of Duty 4, Crysis, Far Cry! niesamowicie się tną nawet na najniższych ustawieniach graficznych. Wcześniej posiadałem kartę o klasę niższa: GF 8600 GTS 256MB, wszystkie wyżej wymienione gry działały bez zarzutu. Po głębszym przeszukaniu sieci odnośnie tego problemu znalazłem kilka podobnych postów związanych z identycznym problemem, jednak żadnych sugestii jego rozwiązania.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł piszcie, inaczej będę zmuszony udać się do serwisu - t3 lata gwarancji

PS. Karta zachowuję się tak samo po formacie komputera i reinstalacji sterowników graficznych

(Yamaha503) #2

Podpiąłeś dodatkowe zasilanie ? 6-pin

http://resources.vr-zone.com/yantronic/ ... /power.jpg

(Marjaan) #3

zasilacz do wymiany :x

(Senk) #4

Zwróć uwagę na typ zasilacza: wątpię by to udźwignął.

PS. Poprzednia karta to GF 8600 GTS 256 MB. Tę kartę (GF9600) zamontowali mi po awarii pierwotnej.

(Yamaha503) #5

Ponawiam pytanie

Podpiąłeś dodatkowe zasilanie ? 6-pin

http://resources.vr-zone.com/yantronic/ ... /power.jpg

(kukacz) #6

"Podpiąłeś dodatkowe zasilanie ? 6-pin" - jeżeli go nie podpiął nie pojawi mu się w ogóle obraz na monitorze ! ! Spróbuj podpiąć inny markowy zasilacz (zamiast tego złomu) i sprawdź czy wtedy działa poprawnie.

(Yamaha503) #7

Pojawi ! Sam mam 9600 GT patrz podpis i jak nie podpiąłem to normalnie się win włączał, włączyłem Rainbow Six Vegas 2 to masakra, podpiąłem dodatkowe i wszystko na full pięknie szło ^.^

(kukacz) #8

Jakim cudem ci się pojawił :stuck_out_tongue: mam 9600GT i nie ma szans na to by grafika coś wyświetliła bez dodatkowego zasilania :smiley:

(Yamaha503) #9

Normalnie mi wszystko się włączyło, przy zalogowaniu wyskoczył komunikat od nvidii że karta nie ma wystarczająco prądu i ograniczono jej moc, włączyłem gierke no to albo masakra albo wyskakiwały ''pamięć nie może być read'' itp.

Jak podpiąłem wszystko było ok

(Mocznik1994) #10

Zasilacz też może powodować takie zawieszki.

Więc zobacz czy masz zasilanie i zakup zasilacz np: OCZ czy Modecoma Vulcano :slight_smile:

(kukacz) #11

Mniejsza już o to :smiley: posprawdzaj wszystkie wtyczki czy dobrze dociśnięte, czy te dodatkowe zasilanie 6 pin podłączone jak dalej nic, koniecznie spróbuj na markowym zasilaczu, dobry zasilacz nie jest aż tak drogi choćby OCZ (sporo informacji na temat dobrych zasilaczu znajdziesz na forum).

(Senk) #12

Wina zasilacza, temat uważam za zamknięty.