Problem z gg i prośba o analizę loga

Mam problem który jak widzę przewinął sie juz na forum. Doszedł do mnie link przez gg zatytułowany “zdjęcie z imprezy” poniewaz był od mojego kolegi iczego nie podejrzewając otworzyłam go. okazało sie ze to wirus. niby AVG go wykrył i wrzucił do kwarantanny ale teraz mam problem moje wiadomości gg nie dochodzą a avg non stop skanuje poczte. zrobiłam tak jak doczytałam sie w innych temtach czyli odpaliłam Hijack This i mam prosbe o jakies dalsze wskazówki co z tym zrobić :confused: Dodatkowo Kaspersky wywala mi komunikat “Niebezpieczny obiekt HTTP <http://www.porcosnet.com/lib/wincss32.exe>: wykryto Koń trojański Trojan-Downloader.Win32.Tiny.bm.” po zablokowaniu odpala sie gg mimo ze wcale go nie uruchamiałam.

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery na czerwono ręcznie z dysku):

Zrób skan EWIDO po update :slight_smile:

Przeskanuj komputer programami Ad-aware SE Personal 1.06 oraz Spybot Search & Destroy 1.4

Wrzuć jeszcze log z Silent Runners

nie bardzo sie znam na tym wszystkim i nie chciałabym usunąc czegos co moze mi sie jeszcze przydac:( usunąć ręcznie tzn najpierw trzeba zlokalizowac plik a chyba nie bardzo wiem jak :frowning: wyszukałam wyszukiwarce i jedyne co wygląda mi na to co mam usunąć to Uninstall ze ścieżką C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart Czy to o to chodzi?? Ad-aware nic nie znalazł.

Chodzi własnie o ten plik :slight_smile: Usuń go, a później usuń wpis w Hijacku :slight_smile:

Po zabiegach wklej nowy log z Hijacka i log z Silenta - wyżej zlinkowałem :slight_smile:

usunęłam ręcznie…

i silent

Czysto.

Widzę, że masz zainstalowanego Spyware Doctor’a. Nie cieszy się on za najlepszą opinią dlatego proponuję zastąpić go jakimś innym programem tego typu. Osobiście polecam:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=82&id=1805

Możesz zajrzeć: Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP.

AVG juz skanuje:) Doctora usuwam w takim razie

Złączono Posta : 11.11.2006 (Sob) 0:05

mój nr gg nadal nie wysyła wiadomości ale założyłam nowy i działa czy myslicie ze to zostało gdzies zablokowane i minie czy musze przejść na nowy…

PS. dziekuje za wszyskie wskazówki:D

Złączono Posta : 11.11.2006 (Sob) 0:13

aha i jeszcze jedno pytanko przy usuwaniu wyłączyłam przywracanie systemu, czy odznaczyc tą opcje czy ma tak zostać??