Problem z GG - nie da się zalogować

Witam,

Od pewnego czasu mam problem z komunikatorem Gadu Gadu, który polega na tym, że nie mogę się do niego zalogować. Komunikator normalnie mi się otworzy, ale gdy włączę menedżera kont i wybiorę moje konto, to nie chce mi się zalogować.

Miał ktoś może podobny problem i wie jak temu zaradzić?

Pozdrawiam :wink:

Pokazuje jakiś błąd? Błędne hasło czy cokolwiek?

Na początek proponuję odinstalować gg, usunąć folder z katalogu “dane aplikacji” i zainstalować ponownie. Powinno pomóc

Zacznijmy od tego co to za błąd proszę o sprecyzowanie. Nie zawsze ta metoda jest skuteczna. Czy działa internet? Czy wcześniej też występował ten problem? Czy podajesz poprawne hasło? Jak długo nie korzystałeś z gg?

  1. Jeśli internet nie działa nie połączysz się z serwerami komunikatora

  2. Jeśli problem nie występował wcześniej należy wziąść pod uwagę czy nie ma infekcji i w tym przypadku poproszę o log OTL

  3. Jeśli hasło jest nie poprawne również nie połączysz się z serwerami

  4. Jeśli zbyt długo nie korzystałeś z komunikatora, moze się zdarzyć sytuacja, że twój numer gg został przydzielony komu innemu i nie znając hasła nie połączysz się komunikatorem z serwerami gg.

  1. Ja zacznę od tego, że gdybym nie miał połączenia z internetem to nie miał bym możliwości utworzenia tego tematu…

  2. Jak zrobić ten log OTL?

  3. Hasło jest poprawne, ponieważ nawet dla upewnienia poprosiłem o przypomnienie hasła, lecz dalej nie działało.

  4. Korzystałem na bieżąco dzień w dzień. Tylko pewnego dnia wchodzę i tu błąd…

Adam_ ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Wyświetla jakiś komunikat czy po prostu nie chce się połączyć ?

sprawdź w programie za pomocą którego serwera się łączysz, czasem nie wszystkie działają

http://www.kadu.im/monitor/

spróbuj na sztywno przypisać sobie któryś działający

Po prostu nie chce się połączyć.

  • Proponuję metodę niezDarek-a,

  • jaką masz zaporę, czy z jakiego korzystasz internet security?

Jeśli umiesz wyłącz zaporę z której obecnie korzystasz i spróbuj wtedy połączyć

Wyłączyłem zaporę i nic nie dało. Korzystam z Ashampoo antimalware.

A z tą metodą niezDarek-a to o co chodzi?

Zainstaluj program Kadu, i skonfiguruj go: podaj swój numeru gg i hasło i spróbuj się połączyć. To jest pewnego rodzaju alternatywa. Pytanie z której wersji gg korzystasz ? Jeśli jednak nie chcesz tego programu, proponuję zainstalować najnowszy komunikator i spróbować czy działa

Korzystam/korzystałem z GG 10.5. Korzystałem z niego cały czas, a tu nagle mi błąd wyskoczył.

Tak jak napisałeś zainstalowałem Kadu. Tam już działa normalnie wszystko. Najwyżej jak na razie będę używał tego programu, a jak wyjdzie kolejna odsłona GG, to zainstaluję i zobaczę, czy wtedy się już da.

Dziękuję za pomoc :wink: