Problem z GG - nie da się zalogować

(Adam_) #1

Witam,

Od pewnego czasu mam problem z komunikatorem Gadu Gadu, który polega na tym, że nie mogę się do niego zalogować. Komunikator normalnie mi się otworzy, ale gdy włączę menedżera kont i wybiorę moje konto, to nie chce mi się zalogować.

Miał ktoś może podobny problem i wie jak temu zaradzić?

Pozdrawiam :wink:

(Michał_misiek) #2

Pokazuje jakiś błąd? Błędne hasło czy cokolwiek?

Na początek proponuję odinstalować gg, usunąć folder z katalogu "dane aplikacji" i zainstalować ponownie. Powinno pomóc

(Zeus__) #3

Zacznijmy od tego co to za błąd proszę o sprecyzowanie. Nie zawsze ta metoda jest skuteczna. Czy działa internet? Czy wcześniej też występował ten problem? Czy podajesz poprawne hasło? Jak długo nie korzystałeś z gg?

1) Jeśli internet nie działa nie połączysz się z serwerami komunikatora

2) Jeśli problem nie występował wcześniej należy wziąść pod uwagę czy nie ma infekcji i w tym przypadku poproszę o log OTL

3) Jeśli hasło jest nie poprawne również nie połączysz się z serwerami

4) Jeśli zbyt długo nie korzystałeś z komunikatora, moze się zdarzyć sytuacja, że twój numer gg został przydzielony komu innemu i nie znając hasła nie połączysz się komunikatorem z serwerami gg.

(Adam_) #4

1) Ja zacznę od tego, że gdybym nie miał połączenia z internetem to nie miał bym możliwości utworzenia tego tematu...

2) Jak zrobić ten log OTL?

3) Hasło jest poprawne, ponieważ nawet dla upewnienia poprosiłem o przypomnienie hasła, lecz dalej nie działało.

4) Korzystałem na bieżąco dzień w dzień. Tylko pewnego dnia wchodzę i tu błąd...

(Agatonster) #5

Adam_ ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Zeus__) #6

Wyświetla jakiś komunikat czy po prostu nie chce się połączyć ?

(niezDarek) #7

sprawdź w programie za pomocą którego serwera się łączysz, czasem nie wszystkie działają

http://www.kadu.im/monitor/

spróbuj na sztywno przypisać sobie któryś działający

(Adam_) #8

Po prostu nie chce się połączyć.

(Zeus__) #9
  • Proponuję metodę niezDarek-a,

• jaką masz zaporę, czy z jakiego korzystasz internet security?

Jeśli umiesz wyłącz zaporę z której obecnie korzystasz i spróbuj wtedy połączyć

(Adam_) #10

Wyłączyłem zaporę i nic nie dało. Korzystam z Ashampoo antimalware.

A z tą metodą niezDarek-a to o co chodzi?

(Zeus__) #11

Zainstaluj program Kadu, i skonfiguruj go: podaj swój numeru gg i hasło i spróbuj się połączyć. To jest pewnego rodzaju alternatywa. Pytanie z której wersji gg korzystasz ? Jeśli jednak nie chcesz tego programu, proponuję zainstalować najnowszy komunikator i spróbować czy działa

(Adam_) #12

Korzystam/korzystałem z GG 10.5. Korzystałem z niego cały czas, a tu nagle mi błąd wyskoczył.

Tak jak napisałeś zainstalowałem Kadu. Tam już działa normalnie wszystko. Najwyżej jak na razie będę używał tego programu, a jak wyjdzie kolejna odsłona GG, to zainstaluję i zobaczę, czy wtedy się już da.

Dziękuję za pomoc :wink: