Problem z gg spowodowany routerem

Witam!

W domu mam 2 komputery i postanowiłem zrobić sieć. Kupiłem router Asmax 804u. I tu zaczyna się problem. Moje gadu-gadu zaczeło się rozłączać i ponownie łączyć (nie robiło sie tak kiedy nie miałem routera i nie jest to wina serwerów gg), niektóre wiadomości do mnie nie dochodzą od znajomych. Czasem rozłacza mnie co 2 minuty, a czasem nawet gg pochodzi ok. 3 godzin bez rozłączenia. Jest to bardzo denerwujące. Na drugim kompie też jest gg i jest tak samo. Gdy wyłączyłem firewalla w routerze wszystko wróciło do normy. Może ktoś mi pomoże zkonfigurować firewalla w routerze żeby gg działało? Bo mam tam wiele opcji pozaznaczanych i nie wiem do czego one służą:

IP Spoofing checking

Ping of Death checking

Land Attack checking

Ressambly Attack checking

SYN Flooding checking

ICMP Redirection checking

Source Routing checking

Winnuke Attack checking

Co z tego pom powłączać a co wyłączyć ?

Może macie jakieś inne pomysły ?

Na obu komputerach jest WinXP SP2 i Outpost firewall. Może być że Outpost gryzie się z firewallem w routerze ?

Próbowałem na innych komunikatorach i dalej jest tak samo.

Z góry dzięki za pomoc

To są zabezpieczenia przed włamaniami. musisz zapewne skonfigurować porty w zabezpieczeniach routera.

Złączono Posta : 28.12.2005 (Sro) 15:33

IP Spoofing checking - Blokuje podszywanie sie pod pc w lokalnej sieci.

Ping of Death checking - Blokuje przesyłanie duzych pakietow mogacych zawiesic oprogramowanie rutera

Land Attack checking - Blokuje wysylanie pakietow o tym samym adresie doc. i zrod.

Ressambly Attack checking - Blokuje pakiety nieprawidlowo podzielone na czesci. moga one zawiesic komputer.

SYN Flooding checking - Blokuje przed zapchaniem pamieci

ICMP Redirection checking - Blokuje atak Smurf, moze on zapchac pamiec.

Source Routing checking - Zapobiega uzyskaniu informacji o budowie lanu napastnikowi.

Winnuke Attack checking - Nie wiem :lol: :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 28.12.2005 (Sro) 15:33

Nic z tego nie wyłączaj.

Ok ale to co muszę zrobić żeby mnie nie wywalało z gg ?

W instrukcji powinieneś mieć opisane jak przekierowywać porty. Musisz otworzyc porty na gg w ustawieniach rutera. spróbuj, jak nie pomoże to nie wiem co to może być. Ale czekaj, masz w ustawieniach gg ustawione “używaj połączeń bezpośrednich” ??

Złączono Posta : 28.12.2005 (Sro) 16:22

Jak jest włączone, to wyłącz i spróbuj.