Problem z GG v. 12 - spowalnia działanie komputera

Witam. Kilka dni temu, moje gg (oczywiście bez zapytania o zgodę) zaktualizowało się do wersji 12. Niestety od tego momentu zaczęły się spore problemy. Nie dość, że sam program bardzo wolno chodzi i ma w zwyczaju “nie odpowiadać” przez dłuższy czas, to strasznie zamula komputer. Włączenie choćby przeglądarki internetowej czy odtwarzacza muzyki trwa kilkadziesiąt sekund. Co więcej, dzieje się tak nawet po wyłączeniu GG, nawet jak przez menedżer urządzeń, zamknę wszystkie procesy związane z tym programem.

Problem nie dotyczy tylko mnie, bo znajomi też skarżą się na tą wersję. Całkowite spowolnienie dotyczy systemu Windows XP, nieco lepiej wygląda to na Windowsie 7. Dołączam screena z procesami, może ktoś mi wyjaśni dlaczego raz włączając program, pojawia się aż tyle procesów. Z góry zaznaczam, loguję się na jeden numer.

IMG:65244V7.png

Przykład z PC.

Windows XP Home Edition

Intel Pentium CPU G620 @ 2.60GHz x2

NVidia GeForce GT 520

DDR 3 - 3GB

Ja mam Win7 i ten sam problem z GG12, zamula strasznie. Nie wiem, czy da się to usprawnić, ja chyba wrócę do poprzedniej wersji GG (jest taka możliwość, tak?), bo używam GG na okrągło i teraz szału dostaję przy tym spowalnianiu kompa. Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam, że to wina tego najnowszego GG (swoją drogą - jakoś zawsze nowsze wersje GG sprawiają jakieś problemy).

A przy okazji mam pytanie : czy to prawda, co powiedział mi kolega, że komunikator AQQ jest kompatybilny z GG i mając AQQ mogę rozmawiać (pisać znaczy) ze znajomymi, którzy mają GG?..

Melax , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Witam

Proponuję wrócić do starszych wersji GG bo to jest ogólny problem z tym … ale lepiej będzie zainstalować Aqq (sam korzystam od lat) i nie ma problemów.

Tak obsługuje protokół GG oraz Jabbler i Tlen i w ogóle jest fajniejsze niż ten beznadziejny kombajn GG.

Czyli na chwilę obecną jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie powrócić do gadu gadu wersji 11 i nie dopuścić do aktualizacji programu. Jakby ktoś miał link do owej wersji, to prosiłbym o podrzucenie, bo teraz nawet jak widnieje na jakiejś stronce gg 11 to najpierw ściąga się panel download, a dopiero z niego program, którym okazuje się być najnowsze gg (12).

Z ciekawości zapytam, czemu to nowe gg po włączeniu, uruchamia tyle procesów?