Problem z Gimp-em

Witam!

Mam mały problem z Gimp-em. A mianowicie po instalacji programu i otworzeniu go pojawia sie “konsola” na której pisze,że nie może znaleść czcionki Tahoma. Po zamknięciu okna zamyka się cały program i tak wkółko. Muszę dodać,że korzystam z laptopa a na kmputerze “stacjonarnym” program działał bez żadnych problemów.

magdus , może po prostu nie masz czcionki Tahoma na laptopie? 8) mogłeś ją usunąć albo coś :stuck_out_tongue:

No właśnie w tym problem,że nie mogę tego sprawdzić czy mam ją czy nie ( poprostu przyznaje się,że nie umiem choć próbowałam)Ale nawet jeśli bawiłam się w konfiguracjach gimp-a zmieniając czcionkę to i tak było to samo :frowning: Rss - jestem dziewczyną, nick coś oznacza :slight_smile: Pozdrawiam

magdus , rzuć okiem do katalogu c:\windows\fonts na laptopie. Sprawdź, czy jest tam Tahoma. Jeśli nie ma, skopiuj np. ze stacjonarnego.

A dodajesz tak:

START ->Panel Sterowania->Czcionki->Plik-> Zainstaluj nową czcionkę

:spoko:

Tylko po co tyle roboty?..

Start --> Uruchom --> fonts

Przeciągasz czcionkę do otwartego katalogu.

Dzięki za “szczegółowe wyjaśnienie” :slight_smile: Wszystko działa ok - tylko,żeby było śmieszniej to czcionkę Tahoma mam na komputerze więc nie wiem czemu się czepiał :confused: Ściągnęłam nowszą wersję Gimpa i odpowiednią bibliotekę. Narazie działa,zobaczymy jak długo.Najwyżej znowu napisze do was :stuck_out_tongue: Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

i co ci to da. Trzeba ją zainstalować do systemu :lol:

Katalog Fonts , to systemowy katalog z czcionkami. Przeciągnięcie doń dowolnej czcionki powoduje automatyczne zainstalowanie jej w systemie (pojawia się wtedy pasek postępu instalacji) :roll:

Swoją drogą, metoda drag&drop nie istnieje w systemach Windows od wczoraj…