Problem z głosem - mikrofon?

Witam,
Posiadam mikrofon firmy hama dm-20 który podłączam do mojego laptopa ASUS R510C z systemem operacyjnym Windows 8.1 . Gry za pomocą różnych programów chce nagrywać swój głos to się on nagrywa. Ale żeby go usłyszeć to muszę odłączać mikrofon od laptopa. Wtedy dopiero mogę usłyszeć to co nagrałem lub w ogóle mieć głos w laptopie. Jak podłączę mikrofon do wejścia jack to nic nie słyszę to znaczy troszkę słyszę przez mikrofon tak jak by on robił za głośnik. W laptopie jest niestety tylko jedno wejście jack. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

Gniazdo “combo” służy do podłączania zestawów headset a więc słuchawek razem z mikrofonem.
Samo włożenie wtyku do tego gniazda powoduje automatyczne wyłączenie głośników w laptopie.
Poza tym, prawidłowe podłączenie samego mikrofonu do takiego gniazda jest możliwe za pomocą przejściówki z dwoma gniazdami jack (mikrofon i słuchawki) i jednym wyjściem czteropinowym jack.
Takie podłączenie przez przejściówkę jednak nie spowoduje, że będziesz miał na stałe podłączony mikrofon i słyszał dźwięk w głośnikach.
Oszczędność na gniazdach przez producenta pozbawia takiej funkcji laptop, jeśli odcięcie głośników jest zrealizowane w gnieździe mechanicznie.
Jeśli jest zrealizowane elektronicznie, to możliwe, że jest dostępna metoda w ustawieniach karty dźwiękowej na odsłuch poprzez głośniki w laptopie przy jednoczesnym włożonym wtyku w to gniazdo.
Jednak nie liczyłbym zbytnio na taką możliwość.