Problem z głosem po zmianie płyty gł


(Szczur93) #1

Witam!

Mam problem. A mianowicie dostałem od znajomego nowe części do komputera (Płyta: Gigabyte Ga-K8NF-9,GeForce 7900GS) a wcześniej miałem jakąś płytę abit i kartę FX 5200. Wymieniłem te częsci.. wszystko gra.. tylko że głosu nie ma.. poinstalowałem wszystkie sterowniki do płyty itp. i dalej.. Dziś zauważyłem że na płycie jest miejsce na kabel audio idący od zasilacza, podpiąłem i dalej nie ma głosu. Wie ktoś może dlaczego?

Pozdrawiam.


(pycia14) #2

Sterowniki oryginalne czy ściągane z internetu?

od zasilacza?a jak to wygląda?


(Szczur93) #3

stery z neta..

aa kabell noo taki biały xd. na plycie pisza audio.. a tam ten kabel pasuje.. a ogolnie to gdzie jest wejscie audio na plycie gl?


(tomnatom) #4

Płyta ma zintegrowaną kartę dźwiękową, a gniazdo oznaczone :AUDIO" słuzy do podłączenia przedniego wyjścia z karty dźwiękowej.

Popatrz na opis w instrukcji płyty. :

http://www.gigabyte.pl/products/mb/manu ... -9_1x.html


(Szczur93) #5

a jak to jest z tymi ma;lymi kabelkami np. hdd led, speak, itp.. ma to cos wspolengo z glosem?


(Adalbert) #6

Przy zmianie płyty głównej, przeinstalowałbym system... Jak jednak nie możesz tego wykonać, to odinstaluj wszystkie sterowniki jakie znajdziesz, przeczyść kompa jakimś CCleanerem i zainstaluj w kolejności: chipset płyty głównej > najnowszy SP do Windowsa (jeżeli nie masz) > audio i grafika > DirectX


(Chosen) #7

Gdy podlaczasz glosniki do płyty głównej to na monitorze :stuck_out_tongue: nie wyskakuje CI przypadkiem info ze do gniazdka zostało podlaczone urzadzenie i byś wybrał co dokładnie (mikrofon, glosnik tylni, przedni itp) ?

Moze masz złe sterowniki?

tak jak kolega wyżej odinstaluj sterowniki i zainstaluj na nowo


(Szczur93) #8

A jeszcze mam mały problem. Mianowicie wyskakują mi artefakty. W rożnych grach grafika się przyciąga itp.. Zasilacz to 400 wiec raczej powinien to wszystko uciągnąć. do karty dodatkowo jest zasilanie ale podpiołem je i dalej jakieś kropki itp.

Wszystkie stery poinstalowane,DirectX9 tez.. Win Xp SP2.. tylko dlaczego te artefakty..? moze cos nie podpiete do plyty gl.?


(Adalbert) #9

A wcześniej odinstalowałeś dokładnie wszystkie stare?

Do XP jest już SP3.

A artefakty mogą wynikać z zasilacza (jaki producent i konkretny model?) jak i z temperatury. OCCT, test procesora i karty graficznej i wrzuć wygenerowane wykresy z temperaturami.


(Szczur93) #10

Po zmianie tych czesci robilem formata i wszystko na nowo instalowalem.

Wiem ze jest sp3 ale ten windows narazie mial sp2 :slight_smile:

zasilacz to Tracer 4Life 400W, temp. grafy waha sie tak okolo 40-52. Procka 34, dysku 44.

tylko dlaczego te artefakty?;/


(Adalbert) #11

W stresie takie temperatury masz? Przeprowadź (powiedzmy półgodzinne) testy GPU:OCCT i GPU:MEMTEST dla pewności, że z grafiką wszystko w porządku.

Zainstaluj najnowszego SP. A sterowniki skąd instalowałeś? Bo brak dźwięku to raczej ich wina, natomiast artefakty to raczej grafika, choć zasilacz masz do kitu i może to być też jego wina.