Problem z głosem

kolega ma komputer, jest on traktowany jako przedwstep do kupna nowego , ma na nim sie nauczyc obslugi i ogolnie uzytkowania, dziala mu wolno ale poprawnie , jakies tam giereczki, pisanie na klawiaturze itp, itd

Jedynym problemem jest to ze nie ma glosu, wszystko ma zintegrowane.

Sluzy do nauki , jednak głos by sie przydal, a sterownikow nie ma.

pentium 1 166mhz

128 ram

IMB 38md

FRU12h2025

Takie otrzymałem informacje.

Jakby ktos wiedzial skad wziasc, sterowniki do tego typu staruszka prosiłbym o pomoc.

Z góry dziekuje.

Podaj dokladniejsze dane techniczne. I czy jestes pewny ze tam jest ta karta dzwiekowa bo przy takim sprzecie to nic nie wiadomo.

jakie dokladniejsze? tyle mi podano co napisałem, ale jakbym wiedzial co dokladnie szukac i gdzie to moze byc . z tego co mowil to jest zintegrowana, wszystko zreszta jest zintegrowane na nim. ale pewnosci nie mam. Podobno ajk probowal odtwarzac mp wyskaiwal mu komunikat o braku komponentow do odtwarzania tego typu plikow. Na obudowie znajduja sie 3 gnaizda , out , line i microfon oraz znaczek glosnika 12 V z gniazden jak na czincze- pisze jak sie mowi. Tyle wiem.

Sprawdz na tym kompie czy w systemie jest jakies nieznane urzadzenie audio. EVEREST moze pokaze czego szukamy. Jak nie ma nieznanego urzadzenia audio to moze byc nie włączona w biosie.

nie bylo nieznanych urzadzen, tzn kilka razy probowal szukac dodawac nowego sprzetu i wyskakiwalo mu dwa konfikty - z grafika , i magistralą. garfika jest tylko 16 kolorow, dziala mu wszystko oprocz glosu , a co do biosu to totala magia.Nie wiem, czy to wystarczy?

No to jak jest napewno zintegrowana to w biosie nie jest właczona. Stary komp wiec nie mam pojecia jak moze ten bios wygladac jak moze sie karta nazywac. wiec poprostu szukaj po kolei cos z Audio w biosie i odpal to.

spróbuje, jednak bios to magia :d serdeczne dzieki