Problem z głośniczkami Logitech X-530 5+1 (czeskie radio)

Witam,

Mam następujący problem z głośniczkami Logitech X-530 5+1. Po pierwsze działają tylko dwa z nich. Wcześniej miałem jakieś głośniczki Creative’a 2+1, oraz posiadaną w dalszym ciągu kartę SoundBlaster Audigy chyba z 2007 roku (jeśli ta informacja jest potrzebna, to mogę to sprawdzić). I zdaje mi się, że po formacie gdzieś dało się wybrać, czy dźwięk ma być z dwóch głośników, z 2+1 czy jakiś inny. Niestety nie pamiętam, gdzie należy to zmienić dlatego proszę o małą podpowiedź jak sobie z tym poradzić :slight_smile:

Drugi problem jest “trochę” dziwniejszy. Otóż mając włączone głośniczki w godzinach wieczornych (od 18-19 do nawet 2 w nocy, chociaż nie zawsze) włącza się… czeskie radio! Szczerze powiedziawszy to w ogóle tego nie pojmuję, tym bardziej, że im bardziej podkręcę dźwięk, tym ciszej to radio gra! Niby na początku trochę mnie to bawiło, ale teraz staje się to po prostu mega wkurzające (szczególnie, że mają tam jeden beznadziejny motyw puszczany w kółko). Żeby nie było wątpliwości - przy starych głośniczkach (czyli jakieś 4 miesiące temu) nic podobnego nie miało miejsca, oraz na 200% nie mam żadnego czeskiego radia włączonego. Fajnie by było rozwiązać ten problem :slight_smile:

Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Pokre

Co do pierwszego - start->panel sterowania->dźwięk (lub podobnie, w zależności od systemu).

Co do czeskiego radia -> GOOGLE

Pokre , proszę konkretnie zatytułować wątek. Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.

Dzięki Paranienormalny za odpowiedź. Co do czeskiego radia… widzę, że tak już musi pozostać :slight_smile:

A odnośnie przełączenia z 2.1 na 5.1 - wszedłem w Start---->Panel sterowania---->Dźwięk, mowa i urządzenia audio---->Zmień ustawienia głośników---->Zaawansowane i widzę, że tam jest “Głośniki systemu Surround Sound 5.1”, a mimo tego dźwięk dalej jest tylko z tych dwóch głośników. Jakiś pomysł co jeszcze mogę zrobić?