Problem z glosnikami 5.1 HELP!

Kupilem glosniki 5.1 firmy media-tech “mambo 5.1” i probuje je podlaczyc do karty muz sound blaster X-fi Xtreme audio, ale w zadnej kombinacji nie moge zrobic zeby wszystkie glosniki mi dzialaly…Moze sie spalilo cos w glosnikach albo trzeba je jakos inaczej podlaczyc?

PLEASE HELP…! :frowning:

A podłączyłeś je podług instrukcji?

Może nie zmieniłeś ustawień we właściwościach swojej karty dzwiękowej…

PS. Zestaw dobry, chociaż karta zasługuje na więcej

kamilp2207 , głośniki podłącz według instrukcji dołączonej do głośników, ewentualnie według instrukcji kart dźwiękowej.

Rozumiem, że przy normalnym podłączeniu grają tylko dwa (STEREO), bądź trzy głośniki ?

Posiadam SB Audigy SE, ale możliwe, że opcje są podobne, więc sprawdź:

Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonce głośniczka na pasku Tray (nie tej systemowej, tylko tej od sterowników Sound Blaster).

Wybierz: “EAX Settings”, zakładka “CMSS 3D”, zaznacz ptaszkiem pozycję “Enable CMSS 3D Surround”. Do zastosowania potrzebne będzie ponowne uruchomienie komputera, o czym nie zostaniesz poinformowany.

Teraz powinieneś (np. podczas słuchania muzyki) słyszeć dźwięk we wszystkich głośnikach.

W przypadku gier (które obsługują dźwięk Surround, bądź bardziej zaawansowany, np. Pro Logic), ustawień dźwięku szukaj w opcjach dźwiękowych gry.

Dźwięk Dolby Digital 5.1 bez problemu usłyszysz w filmach DVD.

Kiedy podlaczam glosniki wedlug instrukcji to nie dziala mi subufer i 2 glosniki…Byc moze sie cos spalilo? Wczesniej na starym kompie uzywalem ich z przejsciowka bo nie mialem tyle wyjsc z karty muz co bylo potrzebne. Teraz jak podlacze nawet z przejsciowkami to wlasnie nie dzialaja mi 2 glosniki.

Aha chcialem sobie kupic nowe glosniki, ale nie wiem które mam wybrac moze ktos mi poleci jakies do 200zl i zapoda link z fotkami tych glosników?

Do 200 zł. polecam CREATIVE Inspire T6100 5.1 - 189 zł. z przesyłką, bądź dołóż do LOGITECH X-530 5.1 - 234 zł. z przesyłką.

kamilp2207 , a próbowałeś zrobić tak:

Masz w ogóle taką opcję ?