Problem z głosnikami 5.1.Nie odtwarzają dźwieku

(Mathew67) #1

Witam1 Kupiłem dzisiaj nowe głośniki 5.1 CREATIVE SBS 580 i nie moge ich podłączyc nie wiem co jest. nie chodza mi 3 głośniki. mam trzy węjścia pomarańczowy zielony i niebieski . karta nosi nazwe Realthek Hd audio.Prosze o pomoc.

wrazie czego pisac na **************

Założyłeś temat na Forum - tutaj też oczekuj pomocy.

Agaton

(Seba86mu) #2

Wejdź w:

START -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka "Audio" -> w pozycji "Odtwarzanie dźwięku" sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa. Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

Teraz wejdź w:

zakładka "Głośność" -> w pozycji "Ustawienia głośników" kliknij na przycisk "Zaawansowane" -> z rozwijanej listy wybierz "Głośniki systemu Surround Sound 5.1" -> Zastosuj, OK.

(Agatonster) #3

Mateuszz_R ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Mathew67) #4

Zrobiłem tak jak kazałeś nadal nie chodzą dwa głośniki. Nie mam zielonego pojęcia co jest.

(Seba86mu) #5

Mateuszz_R , posiadasz jakiś film DVD ?

Jeżeli tak, to uruchom go i w ustawieniach dźwięku w filmie ustaw dźwięk Surround 5.1.

Jeżeli posiadasz jakąś grę obsługującą dźwięk przestrzenny, to ustaw jej opcjach dźwięku 6 głośników, bądź dźwięk Surround.

(Mathew67) #6

Chodzą mi tylko 2 głośniki i subwoofer. Proszę o pomoc.

(Goodprogram) #7

spróbuj przełożyć kabelki w inne dziurki.

jak masz je teraz włożone ?

(Mathew67) #8

A jak byś je wsadzi bo ja mam t e kabelki pomarańczowy,czarny i zielony a te wejścia to są niebieski zielony i różowy.

(Goodprogram) #9

czarny kabel > zielone wejście

zielony > czarne

pomarańczowy > rozowe

(Mathew67) #10

Graja tylko 2 ostatnie głośniki i subwoofer.

(Goodprogram) #11

to zamień zielony kabel z pomarańczowym,

jak to nie pomoże to nie wiem co jest

(Mathew67) #12

Bo to jest tak jak by tylko jedno wejście reagowało ZIELONE a różowe i niebieskie nie reaguje. Jak wsadzę zielony kabel w zielone wejście to graja 2 pierwsze głośniki jak wsadzę czarny to graja dwa ostatnie a jak pomarańczowy to centralny.

(Seba86mu) #13

Zapewne masz jakiś panel sterownia sterownika Realteka.

Zaglądałeś tam ? Ustaw tam system dźwięku Surround 5.1.

W aby na pewno w filmie DVD nie grają wszystkie głośniki ? Na pewno sprawdzałeś film DVD ?

(Mathew67) #14

Ale tam nie ma takiego czegoś.

(Zecik19) #15

jakia masz karte dzwiekową zintegrowana??? bo pewnie potrzebny ci program! tez tak kiedys mialem! jak zintegrowana to mosisz sciagnac sterowniki do plyty glownej

(Mathew67) #16

Mam kartę zintegrowana. A jakie to są serowniki, jak się nazywają?

(Seba86mu) #17

Pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

-> Multimedia (karta dźwiękowa)

(Mathew67) #18

Mam zintegrowana kartę. A jakie nazywają się te sterowniki?

(Seba86mu) #19

Jeżeli podasz dane, o których mowa w moim poprzednim poście, to postaramy się odpowiedzieć Ci na pytanie.

(Peter051c) #20

Ja tak miałem i właśnie jak mówi seba86mu musisz mieć panel strerowania do sterowników karty dzwiękowej i tam powinno dać się ustawić dzwięk przestrzenny