Problem z głośnikami 5.1

(Krzysiek15cfc) #1

Witam Was.

Jestem tu nowy, nie wiem czy w dobrym dziale założyłem ten temat, jeśli nie, to przepraszam.

No więc, mam problem. Posiadam komputer, Acer Aspire M3300 z oprogramowaniem Windows 7 Home Premium, sterownikiem karty dźwiękowej Realtek High Definition Audio wersja 6.0.1.5942. A mianowicie moim problemem jest brak dźwięku we wszystkich głośnikach (5.1), głośniki Logitech X-530. Grają boczne frontowe, ale nie gra centralny (boczne tylne mam odłączone). Głośniki są sprawne, WSZYSTKIE, sprawdzałem je na starym komputerze. Dodam jeszcze, że mam 6 wejść na wtyczki, z czego korzystam jedynie z trzech (tyle kabli mam z głośników), zielonego na głośniki boczne, pomarańczowego na głośnik centralny i sub; oraz z różowego na mikrofon.

Pozdrawiam.

(Adrian Tomaszewski) #2

W ustawieniach karty dźwiękowej włącz wypełnianie głośnika i będzie działać :slight_smile:

ale pamiętaj ze nie będą one grały jak przednie ponieważ to sa 5,1 głośniki i taki dźwięk w filmach dvd będzie a w mp3 to jakby szelest czasem jakieś słowo słychać

(Krzysiek15cfc) #3

Adus02 , a możesz mi podać drogę do tego " wypełniania głośnika" ? Bo ja nie umiem tego znaleźć…

Szukałem tego w taki sposób

“start”->“panel sterowania”->“sprzęt i dźwięk”->“dźwięk”->“speakers”, prawym właściwości -> zakładka “rozszerzenia” i jedyne opcje, jakie mam do wybrania, to:

-otoczenie

-anulowanie głosu

-zmiana wysokości tonu

-equalizer

-zamień głoś centralny/subwoofer

-wyrównanie głośności

-zarządzanie basami

-korekcja pomieszczenia

No, więc?;/

(Adrian Tomaszewski) #4

Wejdź do panelu realteca taki pomarańczowy Głośnik w pasku albo w panelu i tam będziesz miał zazadzaie basami wypełnianie głośnika

a jesli nie masz to zaktualizuje sterowniki dam ci screena jak to u mnie wygląda

http://yfrog.com/5jprzechwytywaniecyp

(Krzysiek15cfc) #5

Gdy chcę zaktualizować sterownik, wyskakuje mi komunikat, że program jest aktualny… ;/. W panelu realteka też nic nie ma.

U mnie to tak wygląda, zauważ brak tej funkcji “wypełanienie głośnika”

http://zapodaj.net/7d36e5cbd8a9.png.html

(Warlord5) #6

jeżeli nie chcesz się z tym bawić to zainstaluj jetAudio i powinno być wszystko dobrze

(Pharun) #7

W panelu sterowania powinno zainstalować się coś co nazywa się Menadżer Realtek HD Audio - po włączeniu pokaże Ci się całe menu i na pierwszej stronie będzie symboliczne rozstawienie głośników względem monitora i tam będzie Wypełnienie Głośników - jak to włączysz to uzyskasz dźwięk 5.1 przy odtwarzaniu mp3. w filmach dvd włączy się samo bo tam na standardzie jest surround i tak samo w grach obsługujących surround.

edit: zapomniałem dopisać - jeżeli nie masz takiego panelu to znaczy że zainstalowałeś TYLKO sterowniki Realteka, bez instalacji ich oprogramowania (nie wiem czy to możliwe, ale pisze na jak by co). W takiej sytuacji po prostu ściągnij pełną wersje ich oprogramowania i sterowników i przeinstaluj za pomocą programu instalacyjnego. Powyżej opisana sytuacja dzieje się jak ludzie zamiast instalować sterowniki przez setup.exe instalują je przez wykrywanie sprzętu Windows i podają tylko pliki samego sterownika do zainstalowania - wtedy całe oprogramowanie jest pomijane i instaluje się tylko sterownik.

krzysiek15cfc , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif