Problem z głośnikami Creative A500

Witam tak jak w temacie mam problem z nowo zakupionymi głośnikami.

W komputerze ma dwu kanałową kartę dźwiękową więc kupiłem Mint USB http://img.bazarek.pl/140409/10911/7867 … b3f6f4.jpg 7 kanałowa zainstalowałem sterowniki podłączyłem głośniki pomarańczowy do pomarańczowego zielony do zielonego a czarny do ss-out (jest jeszcze bs-out i hp-out) i żaden z głośników nie wydaje żadnego odgłosu kompletnie nic.

Może to problem nie oryginalnego zasilacza.

Po podłączeniu głośników 2.1 wszystko gar.

Co to może być.

Proszę o szybką pomoc.

Pozdro dla wszystkich.

Jak masz gwarancje to odeślij do sklepu, ale wcześniej sprawdź głośniki na inne karcie.

mógłbyś rozwinąć tą sugestie ?

Gwarancji nie mam bo paragon został uprany razem ze spodniami

Dodane 30.04.2010 (Pt) 19:04

Bo mam nieoryginalny zasilacz ponieważ nie jest od tych głośników tylko od jakiejś starej gry telewizyjnej tego typu http://i42.tinypic.com/357pl6h.jpg bo w pudełku z głośnikami nie było.

Dodane 30.04.2010 (Pt) 19:13

na zasilaczu (nieoryginalnym)pisze AC/DC ADAPTOR Imput AC 220V/240V 50hz OUTPUT DC 9V 500ma

a w papierwach pisze 12V AC 2.9A

Dodane 30.04.2010 (Pt) 19:13

{na zasilaczu (nieoryginalnym)pisze AC/DC ADAPTOR Imput AC 220V/240V 50hz OUTPUT DC 9V 500ma

a w papierwach pisze 12V AC 2.9A

AC to jest napięcie przemienne, tu jest nieścisłość moim zdaniem…

zagra, tylko nieco ciszej, chyba że jest niewydolny prądowo, ale nawet

wtedy powinien wydawać jakieś oznaki życia…

Jest jeszcze możliwość, że w nieorginalnym zasilaczu była odwrotna

polaryzacja na wyjściu, wtedy końcówki mocy poszły z dymem…

Tak jak mówisz czasami grają dwa głośniki ale przy większej głośności je przytyka.

Dzięki za pomoc kupie sobie nowy zasilacz odpowiedni dla zestawu.

Całkowicie się zgadzam że chodzi o zasilacz dostarczający na wyjściu napięcie zmienne, zwróć tylko uwagę że wtedy nie ma mowy o polaryzacji :slight_smile: .Dziwi mnie jednak to AC(zakładam że kolega prawidłowo to odczytał) gdyż 2 zestawy głośnikowe z którymi mam do czynienia mają zasilacze z DC na wyjściu, ale może są i na AC, wtedy byłby to najzwyklejszy(odpowiedni)transformator… Pozdrawiam.

Wychodze z założenia, że wzmacniacz jest zasilany napięciem stałym,

czyli takie napięcie dostaję prosto z zasilacza, a jak tam jest naprawdę to nie wiem,

ale jeżeli w orginale ma na wyjściu 12Volt zmiennego, to po odfiltrowaniu

będzie około 16Volt stałego, jeżeli podłączy od razu 9Volt stałego,

to nie ma się co dziwić, że wzmacniacz nie chce poprawnie działać…

-przed zakupem upewnij się( z instrukcji jeżeli jest to w niej opisane) dokładnie co do parametrów zasilacza który ma być użyty do twojego zestawu. Swoją drogą dziwne-myślałem że zawsze do zestawu jest zasilacz w komplecie :frowning: .

Dodane 30.04.2010 (Pt) 19:59

  • w takim układzie zadziała choć niewłaściwie. Gdyby zamiast stałego dostarczył zmienne to raczej byłaby awaryjka #-o .Dlatego sugerowałem aby dokładnie odczytał jaki zasilacz jest wymagany.

Dodane 30.04.2010 (Pt) 20:19

master228- zadałem sobie trudu #-o i sprawdziłem na zastawie Creativa T3030. Jest zasilacz ze zmiennym na wyjściu 12V/2.9A. Jeżeli użyjesz transformator o takich parametrach to powinno to załatwić sprawę. Cały zasilacz(poza transformatorem) jest tu na płycie wzmacniacza. Pewnie dlatego że wymagane jest kilka napięć i komplikowałoby to zasilacz i gabarytowo i z podłączeniem(wtyk). A do instrukcji i tak zajrzyj.

Dodane 30.04.2010 (Pt) 20:28

Tu masz jeszcze coś ciekawego:http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1377422.html

niekoniecznie, to są dość prostackie konstrukcję, transformator

jest na zewnątrz ze względu na wyeliminowanie przydźwięku sieciowego…

końcówki mocy zapewne są dwie lub trzy, z czego jedna zmostkowana

żeby wydolibić więcej mocy dla subwoofera, żeby to zweryfikować

trzeba by mieć fotkę wnętrza wzmacniacza…

-mylisz się. Gdyby ten zasilacz musiał dać kilka napięć(do tego 3A) musiałby być dość spory a do podłączenia trzeba by jakiejś wielopinowej wtyczki. Chodzi głównie o uproszczenie i zmniejszenie zasilacza, który ma być na tyle mały i lekki aby nie oberwał gniazdka sieciowego. Na przydźwięk dziś jest wiele sposobów.

3Ampery to jest wydajność tego transformatora, i to pewnie w szczycie,

i nie musi być specjalnie wielki, tym bardziej że tam nie potrzeba wielkich mocy,

pewnie że 35Wat, cały zestaw jest zasilany pewnie pojedynczym napięciem…

-wystarczy że końcówki są symetryczne + przedwzmacniacz i już masz trzy napięcia.

są dwa napięcia względem masy, a przedwzmacniacz można

zasilić ze stabilizatora z tego samego zasilacza, a tak wogóle

nie wiem, jaki tam jest układ zasilania, i ta dyskusja jest grubo

nie na temat…