Problem z głośnikami Creative Inspire A500


(system) #1

Witam.

Zakupiłem dziś głośniki Creative Inspire A500 i niestety działają tylko 2 przednie głośniki. Dwa tylne i środkowy satelitarny (czy jakoś tak) nie. Ustawiałem dźwięk na 5.1 i pomimo wszystko na testach tylne głośniki działały. Jednak gdy słucham muzyki bądź oglądam film tylne nie wydają dźwięku ;/ Programem Everlest sprawdziłem moją kartę dźwiękową i jest to : ATI High Definition Audio Device. Nie znalazłem sterowników do tych głośników ;s

Za jakąkolwiek pomóc z góry dziękuje:)


(Mrylec) #2

Musisz wiedzieć że nie wszystkie filmy mają audio 5.1


(system) #3

Tak, i nie każda muzyka ma 5.1? Nawet na stereo powinny grać wszystkie głośniki, a nie grają. Jakieś inne pomysły?


(Joni987) #4

jak muzykę odtwarzasz w stereo to grają tylko przednie, chyba że wymusisz rozbicie, klon dźwięku. Legalnie muzykę w 5.1 możesz pobrać z winampem w ver. Bundle. Niechodzi tu o to żebyś korzystał z winampa (co raczej odradzam) tylko po instalacji na liście odtwarzania jest plik muzyczny w bodajże 5.1 i odtwarzając go czy głośniki faktycznie nie działają.

Możesz spróbować zainstalować jakiś mixer np. nvidii (kiedyś go używałem i jest ok):

http://wareseeker.com/download/nvidia-n ... rar/404754


(system) #5

Ale to chwilka bo chyba nie rozumiem. Kupiłem zestaw z 5 głośnikami i mogę używać tylko 2 na normalnej muzyce? Czegoś tu chyba nie rozumiem.


(Joni987) #6

Możesz używać 100 głośników na normalnej muzyce, tylko zazwyczaj format muzyki jest pod 2 głośniki wobec czego pozostałe 98 głośników wydaje kopie tego samego dżwięku co te 2.

Teoretycznie to tak jakbyś z samochodu z napędem na 2 koła, przełożył łańcuch z przednich na tylnie koła i mówił byś że masz napęd na 4 koła.

Testowałeś? Spróbuj użyć mixera, który Ci podałem.