Problem z głośnikami i wyjściem SPDIF - laptop ASUS M6800VA

Witam wszystkich,

pojawił mi się w laptopie dosyć upierdliwy problem z wyjściem SPDIF. Po podłączeniu słuchawek, głośników komputerowych, czy wzmacniacza dźwięk z głośników wbudowanych powinien się wyłączyć. Tymczasem bez względu co podłączam gra nadal. Próbowałem reinstalki sterowników, przejrzałem msconfig, czy czegoś nie wyłączyłem, ustawienia karty dźwiękowej… i nic. Dalej po podpięciu słuchawek dźwięk z wbudowanych nie wyłącza się.

Inny problem, z którym jeszcze nie walczyłem tak jak z tym powyżej:

Próbowałem też podłączyć kablem jack-RCA na wejście coaxialne w amplitunerze. Nie przesyła sygnału. Po podłączeniu słuchawek dźwięk w nich jest. Wyjście SPDIF oczywiście włączone w filtrze AC3.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Uważacie, że może być coś walnięte sprzętowo?

Pozdrawiam

Boryss

Hmmm, a wiesz jakie masz tam wyjscie SPDIF ? czy jest ono coaxialne czy optyczne ?

Tutaj znajdziesz co niego o SPDIF

witam mam ten sam problem w asusie F3F AP012, jeżeli udało ci się rozwiązać ten problem to napisz w jaki sposób. Pozdrawiam

Far - wyjście JACK oznaczone jako SPDIF.

Wik2mar - masz problem z AC3, głośnikami, czy jednym i drugim?

Trochę późno ale zawsze :stuck_out_tongue: Problem dotyczył obu tych rzeczy, na głośniki pomogła dokonana przez serwis wymiana płyty głównej (przynajmniej tak napisali w opisie naprawy :?: ), natomiast z problemem SPDIF nie poradziłem sobie do tej pory. Dodam, że przed oddaniem lapka do serwisu po zaznaczeniu opcji SPDIF we właściwościach dźwięku miałem podświetlone na czerwono wyjście jack, po wymianie płyty nie ma już tego podświetlenia:/ Pozdrawiam.

Wiem chyba w czym problem.

Mam ACER 5720ZG. Wiele osób ma problem z analogowym audio na SPDIF. Faktycznie po podłączaniu słuchawek, audio nadal leci z wbudowanych - ale: przed podłączeniem słuchawek nie uruchamiajmy źródła z audio! W praktyce wygląda to tak:

Chcesz posłuchać na słuchawgach/zew.głośnikach/ew.wyjście na coś tam…

1.Podłączasz słuchawki

2.Włączasz źródło audio

3.Cieszysz się dźwiękiem w uszach :slight_smile:

Ponownie chcesz na wbudowanych głośnikach:

1.Wyłączasz źródło audio

2.Odłączasz słuchawki (bądź inne)

3.Podobnie włączasz źródło audio - cieszysz się dźwiękiem z głośników.

Niestety automatycznie nie przełącza jak w mechanicznych wtykach audio (te zielone). Może wina w moich sterownikach…nie wiem, jak się wkurzę to będę dochodził co dalej z tym fantem. Może przyda się komuś moja porada.

Pozdrawiam.