Problem z głosńikami - jak rozwiązać?

witam.od pewnego czasu mam kłopot z głosńikami.mam głosńiki Logitech X-540 5.1.problem polega na tym że gdy ogladam film to w jednym głosniku słychać to co “ludzie gadaja w filmie”, w drugim głosniku slychac podklad muzyczny a w trzecim efekty specjalne,natomiast w dwoch pozostalych nie slychac nic albo szumy lub te wczesniej wymienione dzwieki sie powtarzaja.chcialbym aby z kazdego z nich wypływał ten sam jeden dzwięk wieć jak mogę to ustawić żeby było ok??dodam że przy słuchaniu muzyki w odtwarzaczu Winamp wszystkie glosniki dzialaja i z kazdego wydobywa sie dzwiek.a filmy odpalam poprzez Media Player Classic lub GOMPlayer.

na początek zainstaluj AC3Filters…

Sprawdź też czy masz dobrze podłączone. Dialogi powinny być odtwarzane w centralnym głośniku.

tak jak witek-pl wspomniał powinno pomóc odinstalowanie wszystkich kodeków i zainstalowanie na nowo, bo jak rozumie któryś kodek odpowiedzialny za audio w filmach (dolby) poprzestawiał sobie kanały

aha. rozumiem że chodzi o te kodeki: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 … lter+1.61b ?? czy maja być inne.wczesniej mialem xp codec pack wiec te mam odinstalowac i zainstalowac tamte tak??

ok właśnie zainstalowałem te kodeki i na początku żadnej różnicy nie było, było tak samo jak przedtem, a gdy zmieniłem ustawienia na:

main>output format>Dolby ProLogic II; rate>192000; format> PCM 32 bit i odpalam teraz film i muzyke to jest wszystko ok:)a mam pytanie czy mogę jeszcze jakoś to ulepszyć?nie znam się aż tak bardzo w tych ustawieniach więc może ktoś mi doradzi jak najlepiej skonfigurować te ustawienia żeby to wszystko idealnie i poprawnie działało? :smiley:

Jednak nie do końca wszystko działa. gdy odpalałem film, który ma rozszerzenie “.mkv” na początku nie chciał mi w ogóle pójść a odpalałem go przez GOMPlayer, gdy go odpaliłem przez inny odtwarzacz Divx Player to tylko 4 głosniki chodziły a piąty “milczał” więc co z tym teraz?jakieś pomysły??