Problem z głośnikami- jeden nie działa!

Mam problem z głośnikami. marka genius. może nie są wysokiej jakości ale pełnią podstawową funkcję w stopniu zadowalającym. mój problem polega na baraku dźwięku w jednym głośniku. próbowałem się bawić ze sterami ale to nie to. chcąc sprawdzić głośniki po podłączeniu do innego kompa taki sam problem. drugi test: podłączyłem inne głośniki do mojego kompa- również ten sam problem. karta dźwiękowa zintegrowana realtek. proszę o pomoc

To nie wina karty tylko głośników. Tutaj sprawdzą się twoje zdolności manualne. Wszystko jest kwestią jak one są ze sobą podłączone.

Masz prawdopodobnie głośniki podłączone do portu słuchawkowego, za nim jest wzmacniacz w jednym z głośników. Natomiast w drugim masz sam głośnik. To nie wina wzmacniacza bo jeden działa. Więc musisz sprawdzić kabel idący do niedziałającego głośnika, kabel główny do wzmacniacza, oraz sam niedziałający głośnik.

Ogólnie fajnie by było jak byś miał miernik. Jeśli nie podłącz do komputera puść jakąś muzykę i ruszaj kablem. Najprawdopodobniej przerwał się gdzieś koło wtyczki, albo na jakimś zagięciu, poruszaj w tych miejscach. Jeśli zadziała obcinasz przewód około cm przed felernym miejscem, ew go wymieniasz. Jeśli to przy wtyczce musisz niestety zakupić nową (bo raczej zlewana). Sprawdź wszystkie przewody najlepiej owym miernikiem.

Jest jeszcze jeden problem. gdy np. podłącze słuchawki bezpośrednio do pc- również taki sam problem

może balans? może masz ustawioną całość na jeden kanał?

Twoje wypowiedzi się wykluczają. Raz piszesz, że nie działają ci głośniki na dwóch komputerach, a potem, że słuchawki też nie działają. Więc, albo masz problem z dwoma komputerami, albo głośnikami i słuchawkami. Ew nie potrafisz powiedzieć w czym leży problem (ja stawiam na to)

W kompie mam wejście słuchawkowe! po podłączeniu nie działa jedna sluchawki i jeden głośnik! sluchawki w innym sprzęcie działają ale głośnik już nie.