Problem z głośnikami/kartą dźwiękową

Witam, mam problem. Mam głośniki Creative 5.1 wszystko działało dobrze, po czasie miałem robionego formata ale głośniki działały nadal sprawnie, aż do pewnego razu kiedy miałem włączoną muzykę i jednocześnie odpaliłem grę, grę wyciszyłem. Muzyka grała. Tak się wkręciłem że nie słyszałem co się stało, wszystkie głośniki przestały grać, a grał tylko sam subofer charcząc. Zrobiłem restart zasilania itd. ale nadal nic. Pomyślałem że może zresetowały się ustawienia głośników, ale teraz nie mogę znaleźć na kompie tego pomarańczowego znaczka sterowników żeby sprawdzić ustawienia, nadal mi pisze że wszystko działa jak powinno. Gdyby ktoś mógł mi z tym pomóc to proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Spróbuj reinstalacji sterowników karty dźwiękowej (podejrzewam, że masz Realteka - “pomarańczowy znaczek sterowników” - wygląda mi ten opis na głośniczek, który pojawia się koło zegara).

Podłącz, jeśli masz taką możliwość, te głośniki pod inny komputer albo sprzęt, żeby sprawdzić, czego to może być wina, czy głośniki nawaliły (dziwne, żeby 5 na raz, ale różnie bywa), czy może karta padła (podłącz inne głośniki/słuchawki).

Spróbuję jutro załatwić kompa od kumpla i sprawdzę. Ale z tym sterownikiem mam pytanie, bo znalazłem żeby pobrać z http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx tylko problem czy da się na tej stronie konto założyć ?

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Z tej strony ściąga się sterowniki, ta, którą podałeś, jest dla developerów.

Podłączyłem głośniki do kompa kumpla i nadal to samo ;/ ściągnałem najnowszego Realteka, pozmieniałem ustawienia ale nadal to samo…

Bluszczu ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.