Problem z głośnikami - nie wszystkie działają

Wiem, wiem, wiem - temat ten był już poruszany bardzo dużo razy… Nie działają wszystkie głośniki przy zestawie 5.1. Zdecydowałem jednak przedstawić tu swój problem, ponieważ nigdzie indziej na niego odpowiedzi nie znalazłem.

Nie działają mi wszystkie głośniki w zestawie Creative Inspire 5.1 5300. Dźwięk odtwarzają tylko dwa z pięciu głośników…

Ale zacznę od początku, więc… posiadam w domu dwa komputery, jeden rodziców, jeden mój - używali oni ww. głośników a ja posiadałem ‘tylko’ Creative Inspire 2.1 P360. Doszedłem do wniosku, że im te głośniki i tak niepotrzebne, bo włączają je naprawdę rzadko, więc podmienię sobie te dwa zestawy - im dam moje, a ja wezmę ich 5.1.

Wszystko fajnie, podłączyłem im moje stare głośniki, działają, ale u mnie wygląda to gorzej. Wszystko podłączyłem na pewno dobrze, jestem pewien, że wina nie leży po stronie głośników. Mi działają tylko dwa głośniki… tylne, centralny i subwoofer nie odtwarzają dźwięków.

Przeczytałem w internecie masę porad, podobnych problemów, ale nie dałem sobie rady z moim zaistniałym problemem. Używam karty dźwiękowej NVIDIA® nForce Audio , a moja płyta główna to Abit NF7(-S) v2.0. Z tego co czytałem ta karta dźwiękowa nie jest za fajna, a tym bardziej, że do tego typu głośników na jakie się przesiadłem polecana jest seria Audigy.

Ogólnie próbowałem wielu rzeczy, począwszy od ustawień w panelu sterowania na ‘Głośniki systemu Surround Sound 5.1’. Sterowniki do karty dźwiękowej pobrałem. Próbowałem zmieniać coś w AC3Filter, lecz nic to nie dało. W ustawieniach karty dźwiękowej, moim zdaniem wszystko jest tak jak powinno, żeby te głośniki chodziły. Przy teście wszystkie działają. Poza tym innych działań się nie podejmowałem, nie znam się za dobrze na tym, nie chciałem niczego zepsuć, wolałem poczekać na pomoc innych. Jeśli będzie taka możliwość mogę przesłać trochę screenów, jak wyglądają te ustawienia etc.

Co mogę jeszcze zrobić? Może coś źle zrobiłem?

Z góry dzięki za pomoc i przeczytanie tego tekstu, temat był już często poruszany, ale albo zamilkł albo troszkę różnił się od mojego.

jak masz mp3 która jest nagrana w standardzie stereo to niestety nie będą grały pozostałem głośniki tylko te podłączone na karcie muzycznej do kanału stereo, spróbuj włączyć film na DVD z dźwiękiem w system,ie 5.1 i na pewno powinny grać wszystkie kolumny

sciagnij do winampa wtyczke atsurround http://www.andrewlabs.com/ wtedy bedzie zwykle mp3 w surroundzie 5.1, tylko jeszcze w opcjach ja musisz wlaczyc

najlepiej sprawdzic WMP. w nim od razu jest na wszsytkie glosniki dzwiek.

sprawdz jeszcze w panelu sterowania w “dzwieki i urzadzenia audio, czy masz ustawione na 5.1”

Zajżyj tu.

…Szczerze powiedziawszy do głośników 5.1 kupiłbym kartę muzyczną do 50-60zł.[problem z głowy]

Tymbardziej, jeśli to Creative.