Problem z głośnikami w Laptopie

Witam.

Mam taki problem że przestały mi działać głośniki w laptopie. W domu podłączam sobie wieże do laptopa i wszytko ładnie grało a gdy za którymś razem odłączyłem wieże od laptopa to głośniki w laptopie przestały działać.

jak podłącze wieże lub słuchawki do laptopa to głos jest ale jak odłącze to głośniki w samym lapku nie chodzą. o co z tym chodzi. pomóżcie.

gaco - Witaj na forum :slight_smile:

Postaraj się od samego początku dostosować do regulaminu i zasad panujących na forum.

Jedną z takich zasad jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd).

Zastosuj się proszę do tych wymogów.

ludzie pomozcie bo nie wiem co robic.

Najprawdodobniej po objawach które opisałeś masz uszkodzone gniazdo wyjścia słuchawkowego :arrow: Service

Prośba o poprawną pisownię dotyczy wszystkich postów a nie tylko jednego :wink:

Być może uszkodziłeś gniazdo do którego podłączasz głośniki. Często jest tak, że podłączenie głośników zewnętrznych (lub słuchawek) wyłącza automatycznie wbudowane głośniki. Podczas odłączania głośników zewnętrznych mogłeś niechcący uszkodzić gniazdo i komputer zachowuje się tak, jakby słuchawki były ciągle podłączone. Tak czy inaczej obawiam się, że jest to problem sprżetowy a nie programowy. Możesz jeszcze sprawdzić ustawienia własciwości audio ale obawiam się, że to nie jest to.