Problem z głośnikami

Witam serdecznie. Jest to strona na którą natrafiałem najczesciej w poszukiwaniu pomocy w google wiec dlategu tu pisze. Szukałem 2 wieczory róznych pomocy i nic. Mój problem to podłączenie głosników 5+1 Creative A500. Jest to temat dość popularny ale niestety nic nie wskurałem. Na komputerach znam sie tak średnio na jeża. Ale do rzeczy: gra mi tylko subufer i 2 satelitki pozostałe 3 milczą, jak zamienie któraś z grających z niegrającą to zaczyna grac ta druga ale nadal 3 nie grają, wiec wydaje mi sie że technicznie dobrze podłaczyłem. W panelu sterowania zmieniłem na 5+1. Moja płyta główna to ASRock K7S41GX, wiec karta dzwiekowa jest zintegrowana i obsługuje take głosniki. Ściągnołem i zainstalowałem nowe (tak mi sie wydaje) sterowniki ze strony ASRocka. I nadal nic:(( Może jest ktoś w stanie poratować mnie. W razie czego moge podac jakies inne informacje które komuś pomoga w udzieleni mi pomocy.

Sprawdź czy głośniki są poprawnie podłączone, a jak nieposkutkuje to oddaj głośniki do reklamacji.

Sprawdź w ustawieniach C-Media (ikonka obok zegarka) czy jest włączony dźwięk 5.1. Jest tam też test głośników. Sprawdź czy wtedy zadziałają wszystkie. Jeśli tak, to jakiego programu używasz do muzyki i filmów? Starsze wersje odtwarzaczy nie dekodują dźwięku 5.1, a niektóre trzeba po prostu ustawić, żeby odtwarzały wszystkie kanały. Problem może też leżeć po stronie kodeków zainstalowanych w systemie.

… i zrobi z siebie debila w sklepie. LAzy123 nie udzielaj rad w tym stylu bez podstawowej znajomości tematu i czytaj uważnie post z problemem przed napisaniem odpowiedzi. Wina tkwi w konfiguracji kompa, a nie w sprzęcie. Reklamacja jest ostatecznym rozwiązaniem i to dopiero po sprawdzeniu na innym kompie.

Wielkie dzięki dla krowasc. Niegdzie nie wyczytałem o ustawieniach C-media. Kilka kliknieć załatwiło sprawę. Wszystko działa. Dzieki =D> =D>