Problem z głośnikami!


(Quicklubin) #1

Mój problem dotyczy głośników Creative Inspire T7900 (7.1). Kupiłem głośniki na allegro, przyszły, podłączyłem do komputera i... 4 tylne głośniki nie działają. Przeglądałem różne fora i dużo problemów i porad... Nie pomogła instalacja sterowników karty dźwiękowej, płyty głównej, mieszanie w ustawieniach panelu starowania. Głośniki są podłączone dobrze i wszystko działa. Zastanawia mnie jedynie to, że do subwoofera podłączone mam 4 mini jacki, a one przechodzą w 3 , które podłączone są do kompa. Jeśli zamieniam jacki głośników tylnych (bocznych lub środkowych) z 2 przednimi w subwooferze (tzn. miejscami), zauważyłem, że te które są podłączone na miejsce dla 2 przednich działają, a reszta, prócz subwoofera i centralnego (z którymi nie mam problemów), nie działają. Płyta główna do Abit NF7-S v2 z zintegrowaną kartą dźwiękową nVidia MCP2. Aktualnie głośniki chodzą na ustawieniach 5.1, bo lepiej się słucha, niż na 7.1, gdy tylne nie działają :stuck_out_tongue: Proszę o pomoc.

PS. Zastanawiam się też czy to może nie wina karty dźwiękowej, bo wyczytałem, że obsługuje ona 5.1, tyle że owe głośniki Creativa w subwooferze posiadają funkcja przejścia z 5.1 i 6.1 na 7.1. Kombinowałem z tym, ale nic nie pomogło.


(Seba86mu) #2

Zintegrowana karta dźwiękowa Twojej płyty głównej jest 6-kanałowa, czyli obsługuje dźwięk 5.1.


(Quicklubin) #3

Ale rozumiem, że jest możliwość od integrowania tej karty i zainstalowaniu nowej? Powiedzmy Sound Blastera 7.1 jakiegoś?


(Cosik Ktosik) #4

Pewnie, że tak, np SB Audigy SE.


(Seba86mu) #5

Oczywiście.

Na przykład Sound Blaster Audigy SE 7.1.

Podłączasz nową kartę dźwiękową do portu PCI, instalujesz sterowniki i nawet zintegrowanej nie musisz wyłączać w BIOS-ie, ale można to zrobić.


(Quicklubin) #6

Tak więc chętnie bym się jej pozbył z BIOS-a :wink: Proszę o pomoc w tym także :stuck_out_tongue:


(Cosik Ktosik) #7

W biosie->okno Integrated Peripherals->wyłącz AC'97 Audio lub Onboard Sound, Azalia Codec i im podobne.


(Seba86mu) #8

Odszukujesz w BIOS-ie pozycję, która odnosi się do zintegrowanej karty dźwiękowej, np.:

-> OnBoard AC'97 Audio, lub

-> AC'97 Audio Device, lub

-> OnBoard Audio Device, lub

-> AC'97 Audio Codec, bądź podobnie i w tej pozycji zmieniasz ustawienie na DISABLED (wyłączone).

Przed wyjściem z BIOS-u zapisujesz zmianę ustawień (Save and exit -> F10).