Problem z głośnikami!

Mój problem dotyczy głośników Creative Inspire T7900 (7.1). Kupiłem głośniki na allegro, przyszły, podłączyłem do komputera i… 4 tylne głośniki nie działają. Przeglądałem różne fora i dużo problemów i porad… Nie pomogła instalacja sterowników karty dźwiękowej, płyty głównej, mieszanie w ustawieniach panelu starowania. Głośniki są podłączone dobrze i wszystko działa. Zastanawia mnie jedynie to, że do subwoofera podłączone mam 4 mini jacki, a one przechodzą w 3 , które podłączone są do kompa. Jeśli zamieniam jacki głośników tylnych (bocznych lub środkowych) z 2 przednimi w subwooferze (tzn. miejscami), zauważyłem, że te które są podłączone na miejsce dla 2 przednich działają, a reszta, prócz subwoofera i centralnego (z którymi nie mam problemów), nie działają. Płyta główna do Abit NF7-S v2 z zintegrowaną kartą dźwiękową nVidia MCP2. Aktualnie głośniki chodzą na ustawieniach 5.1, bo lepiej się słucha, niż na 7.1, gdy tylne nie działają :stuck_out_tongue: Proszę o pomoc.

PS. Zastanawiam się też czy to może nie wina karty dźwiękowej, bo wyczytałem, że obsługuje ona 5.1, tyle że owe głośniki Creativa w subwooferze posiadają funkcja przejścia z 5.1 i 6.1 na 7.1. Kombinowałem z tym, ale nic nie pomogło.

Zintegrowana karta dźwiękowa Twojej płyty głównej jest 6-kanałowa, czyli obsługuje dźwięk 5.1.

Ale rozumiem, że jest możliwość od integrowania tej karty i zainstalowaniu nowej? Powiedzmy Sound Blastera 7.1 jakiegoś?

Pewnie, że tak, np SB Audigy SE.

Oczywiście.

Na przykład Sound Blaster Audigy SE 7.1.

Podłączasz nową kartę dźwiękową do portu PCI, instalujesz sterowniki i nawet zintegrowanej nie musisz wyłączać w BIOS-ie, ale można to zrobić.

Tak więc chętnie bym się jej pozbył z BIOS-a :wink: Proszę o pomoc w tym także :stuck_out_tongue:

W biosie->okno Integrated Peripherals->wyłącz AC’97 Audio lub Onboard Sound, Azalia Codec i im podobne.

Odszukujesz w BIOS-ie pozycję, która odnosi się do zintegrowanej karty dźwiękowej, np.:

-> OnBoard AC’97 Audio, lub

-> AC’97 Audio Device, lub

-> OnBoard Audio Device, lub

-> AC’97 Audio Codec, bądź podobnie i w tej pozycji zmieniasz ustawienie na DISABLED (wyłączone).

Przed wyjściem z BIOS-u zapisujesz zmianę ustawień (Save and exit -> F10).