Problem z Głośnikami

Witam zakupiłem głośniki 5.1 firmy E5 grają super tylko jest jeden problem. Mianowicie jak słucham muzyki w winampie musze mieć głośność tak do około 10% bp jak dam więcej to subwoofer “pierdzi”. PIlotem jak pogłaszam to nic sie nie dzieje, a w winampie cos nie tak. Juz o przeinstalowywalem i jestem juz bezradny :frowning:

Karte dzwiękową mam firmy Creativ Sound Blaster audigy

Głośniki E5 do SoundBlastera :cry:

Trzeba zmniejszyć poziom basów w equalizerze Winampa :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 20.04.2006 (Czw) 13:55

Najprawdopodobniej poziom sygnału z karty dźwiękowej jest zbyt wysoki dla wzmacniacza głośników.

Taką karte mi polecili w Mediamarktcie. Zmniejszyłem bass wszędzie do standard: w winampie, i programach creativa, Nic nie pomogło :

taka już była zamontowana w kompie ktorego kupowałeś… to Ci taką polecili :slight_smile:

a w winampie trzeba zmniejszyc na mniej niz standard :stuck_out_tongue: (equalizer - pierwsze trzy suwaki :slight_smile: )

jak nie wiesz gdzie jest equalizer (wątpie :stuck_out_tongue: ) to Alt+G

Karty nie mam zintegrowanej, kupowałem nową razem z głośnikami.

A moglo by sie stac cos takiego ze w srodkku cos sie odkrecilo i tam stuka??? CZy jak rozkręce suba to strace gwarancję??

jak rozkręcisz to gwarancje napewno stracisz,no chyba,że zrobisz to ostrożnie.

to stuka czy pierdzi bo to jak mi się wydaje trochę rózne zagadnienia…jak jest uszkodzony (czy tam coś stuka) to jak nim poruszassz to bedzie słychać że coś przelatuje w środku…a jak pierdzi to może faktycznie zbyt dużo basów zapodałeś a masz inne rytmiki na muzie i trzeba zmniejszyć

albo jesli “pierdzi” to moze membrana jest peknieta, lub naderwana w któryms miejscu, trzeba by moze sprawdzic to i wrazie czego pokleic, na moich creativach 5.1 tak było w suboworze

TO jednak nie przez stukanie ale teraz jes to troche dziwne, ponieważ ten sub strasznie się grzeje więc ostatnio ajk ochłonął to śmigało idealnie aż się chata trzęsła to tak robiłem że jak sie zagrzał to dawałem mu ostygnąc a teraz już pierdzi całyczas jak w winampie dam troche ponad 10% glosu. Spalone nie sa bo tylko sub pierdzi :confused: ja juz niewiem co mam zrobic

Spróbuj odtwarzać w np.Windows Media Player

Złączono Posta : 29.04.2006 (Sob) 18:31

Rodzynek gdzie mieszkasz bo ja tez jestem w Malogoszczu to może byśmy pogadali,a nie tak pisac.

Złączono Posta : 29.04.2006 (Sob) 18:35

Subbofer to gluwny glośnik który podłączasz do karty dzwiekowej czy moze masz jeden głośnik, a do tego głośnika dopinasz inne i subbofer

sprawdż podlączenie, czyli kable może bieguny pomyliłeś i nie ma wystarczającej mocy dłatego mogą być chrzęsty!! :o :o