Problem z głośnikami


(Lukasz Azs) #1

Mam głośniki firmy Yamada i po 10 min. słuchania muzyki subwoofer zaczyna buczeć i po chwili w dwóch mniejszych głośnikach też jest szum i nie da się niczego słuchać. Nawet gdy nie słucham muzyki to po jakiejś chwili zaczyna buczeć. Da się coś z tym zrobić, czy głośniki idą do kosza ?


(Iwagreg) #2

Witam , problem najprawdopodobniej tkwi w zasilaczu tego zestawu , po prostu po pewnym czasie od włączenia , któryś z elementów się nagrzewa i zaczyna szwankować , lub któryś z elektrolitów ma przebicie i pod wpływem napięcia przewodzi . Poszukaj w ekipie znajomych elektronika to nie powinna być droga naprawa . A próbowałeś na innym kompie , może to usterka karty dźwiękowej . Powodzenia

PS

Elektrolity / kondensatory elektrolityczne / po pewnym czasie pracy wysychają i tracą swoje właściwości , ich zadaniem jest między innymi filtrowanie napięć i stąd może to buczenie .


(Bażant) #3

A są na gwarancji?? Jezeli tak to gon do sklepu musza wymienic ;] Najlepiej to przetestuj je na innym kompie jezeli beda dzialac, to cos nie tak z twoją karta muz. ;]


(Lukasz Azs) #4

Z kartą dźwiękową jest chyba wszystko Ok, bo gdy głośniki buczą to podłączam słuchawki i dźwięk jest normalny. Niestety nie są już na gwarancji, popytam się jakiegoś elektryka, dzięki za pomoc.


(Asterisk) #5

Jako OT - skasowano :x