Problem z głośnikiem bluetooth na win7


(k-9) #1

Cześć,

Mam dla was problem z kategorii mission impossible :D. Przeszukałem cały internet i niestety nie znalazłem rozwiązania swojego problemu,..

Mam głośnik Philips BT3500 którym jest głośnikiem stricto pod telefon/tablet. Jakość dźwięku jest bardzo fajna i chciałem go wykorzystać jako głośnik do laptopa. 

Mam zainstalowane sterowniki bluetooth od WIDCOMM. Aby głośnik był w 100% rozpoznawalny przez system (Wind7) musiałem jeszcze bawić się w szukanie sterowników... ale ok znalazłem i w menadżerze urządzeń nie ma już żadnych znaków zapytania. 

Jak wchodzę w opcje "Zmień ustawienia funkcji bluetooth" w zakładce dźwięk (widzę swój głośnik)  ale po próbie nawiązania połączenia wywala mi błąd aplikacji BtwAppExt "Parametr jest nieprawidłowy" i na tym się kończy...

 

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? 


(Michaelp128) #2

Wygląda na to, że jest jakiś błąd w oprogramowaniu od obecnych sterowników BT. Pozostaje więc jedynie zakup zewnętrznego adaptera BT i korzystanie z jego oprogramowania, choć nie ma gwarancji, że to zadziała. Biorąc pod uwagę koszt (~4zł) zakupu zewnętrznego adaptera np. z Chin, to ryzyka wydaje się niewielkie. :wink: