Problem z głośnikiem centralnym

Mam głośniki Creative Inspire P5800 (5.1) i kartę dźwiękowa SB Live. Gdy testuję głośniki działaja wszystkie, ale gdy np. zapuszcze muzyke w Winampie czy włącze jakiś film to nie dziala wgóle centralny głośnik tylko słychać bardzo ciche szmery. W czym tkwi problem?

Mam Windows XP Professional SP2.

A dzieje się tak tylko w Winapie??

nie nie tylko w winampie! mp3 sa zapisywane jako stereo a wię nie 5.1 - słyszałem ze jest potrzebna wtyczka ale nie moge jej znaleźć. DVD chodzą normalnie!

Witam.

Jezeli ustawisz odtwarznie dzwieku przez profil Watch movie ( zreszta dobre ustawienie do ogladania filmow :slight_smile: w ustawieniach sb 5.1 live bedzie dzialal centralny glosnik-podobnie z mp3…jednak przy mp3 lepiej slyszy sie muze na jakims innym profilu. :lol:

o jakich ty profilach mówisz?

Xp- wszystkie programy>creative>sound blaster live!>mixer >Task>watch mowie>movie mode <-tak to jest u mnie

dokladnie tak . musisz wymusic dzialanie wszystkich glosnikow ustawiajac odpowiednie zadanie.

mozesz jeszcze ewentualnie przetestowac nieoficjalne stery do blastera , ktore znajdziesz tu

nie mam czegoś takiego

nie działa ją u mnie te stery to znaczy nie wiem jak wymusić

na pasku we “wszystkich programach” masz Creative , tak ?

pozniej wez kliknij na “mixer” i wlacz “watch movie”

to napewno wystarczy , zeby centralny zaczal dzialac

kx project nie dziala ???

ps : jesli jedno i drugie nie pomaga , to moze napisz jakich dokladnie sterow uzywasz ?

watch movie - nie widze takiej opcji

możliwe że nie umiem włączyć

a czy sterowniki masz do SB z netu ? czy z cedeka ?

:? nie wiem , jak tu jeszcze moge pomoc …

kx zadziala , jesli najpierw odinstalujesz sterowniki creativa , zresetujesz kompa i zainstalujesz dopiero wlasnie kx`a

powinno zadzialac … :?

mam stery z płytki dołaczonej do karty (są prawie najnowsze)

co konkretnie mam zrobić w ustawianich tych sterów?

jesli masz od blastera CD ze sterami to musi byc opcja watch movie …

sproboj zainstalowac wszystko , sterowniki i soft …

w opcji instalacji z plyty musi byc full instalation.

pozniej jak wyzej pare postow … do mixera i opcja watch movie

w którym miejscu jest ta opcja ??? możesz zapodac screena??? PLEASE

nie zrobie skina , bo nie uzywam sterow creativa.

ale mozesz ty zrobic skina , a na dorobie nawet paintem :lol: gdzie co kliknac :twisted:

może napisz mi konkretnie gdzie jest ta opcja bo mam problemy z klawiaturką i nie bardzo moge screena zrobić