Problem z Głośnikiem do rozmów Samsung Galaxy I5700 (Spica)

Witam, posiadam Samsunga Galaxy (Spica) I5700 w sieci era i mam bardzo dziwny problem, otóż przestał mi działać głośnik do rozmów (ten mały czerwony) i mikrofon, kiedy używam głośnika do rozmów (tzn. bez słuchawek i głośnika dużego >> co ciekawsze na dużym głośniku mike działa). Nie wiem co o tym myśleć, na początku byłem przekonany, że to awaria głośnika, ale ta sprawa z mikrofonem dała mi nadzieje, że to tylko coś z oprogramowaniem. Żeby lepiej wszystko opisać, muszę napisać, że wczoraj ok.16 dzwoniłem ostatni raz na działającym głośniku i wszystko było dobrze, aż do dziś do 19, kiedy próbowałem się dodzwonić do kolegi. Telefon się połączył, lecz ani ja nie słyszałem jego, ani (pytałem się go na skypie) on nie słyszał mnie… Sprawdziłem jeszcze kilka razy i sprawa wygląda tak. Normalne połączenie (na głośniku do rozmów) - nie działa głośnik do rozmów, ani mikrofon; włączenie dużego głośnika podczas rozmowy - duży głośnik działa i zaczyna działać mikrofon. Proszę o pomoc, nie znalazłem żadnego podobnego tematu, jeżeli jednak jest coś podobnego to proszę o linka. Będę wdzięczny za szybką pomoc.

spróbuj na forum.android.com.pl w dziale spica - pomoc techniczna

Spróbowałem i mi pomogli. Chodziło tylko o to, że telefon wykrywał, że ma podłączone słuchawki, a nie miał i dlatego kierował dźwięk do wyjścia jack, a nie do głośnika, tak samo z mikrofonem. Brał dźwięk z wejścia jack (jest tam 3-kanałowe). Po prostu się zabrudziło czymś wejście i stykało się to co nie trzeba :wink: Metoda jest następująca można popukać wyjściem w dól, lub w nie dmuchnąć, a najlepiej kilka razy to i to. To takie podstawowe czyszczenie, ale doraźnie pomoże. Potem dobrze jest wyczyścić wejście jack dokładnie. W niektórych telefonach może się wysunąć karta sim i też należy to sprawdzić, choć jest to mało prawdopodobne. Napisałem to tu, po to, że gdyby ktoś miał taki problem w przyszłości i znalazł ten temat, miał już odpowiedź.

Temat do zamknięcia