Problem z głośnikiem wewnątrz komputera

Witam.

Wcześniej pisałem już na forum w sprawie wiatraka procesora… Wiatrak dziś wymieniłem, chodzi bardzo dobrze. Nie zniknął jednak problem dźwięku wydawanego przez głośniczek wewnątrz komputera(mały czarny wsadzony w obudowę). Próbowałem sprawdzić czy wszystko gra, myśląc że to jakiś alert. Na płycie jednak wszystko gra, komputer działa idealnie, i jak już wspomniałem wiatrak też(temperatura procesora idealna…) Odłączyłem głośnik, bo dłużej nie mogłem tego słuchać. Jednak teraz nie wiem czy problemem jest głośnik- i być może jego uszkodzenie, czy powinienem się martwić ze coś nie tak jest z komputerem, czy właściwie płytą główną? ( Dodam dość istotnie że podczas burzy spaliło mi zintegrowaną kartę sieciową, dodałem teraz nową- czy ona może być przyczyną tego dźwięku? )

Być może podczas tej burzy coś innego też się sfajczyło na płycie głównej.

Jaki masz BIOS?

Ciągły dźwięk dla BIOS’u AMI i AWARD oznacza błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej. Przetestuj pamięć MemTest’em - pobierz, a następnie nagraj plik *.ISO na CD i odpal kompa z płytki. Test może potrwać ~1,5 godziny. Jeśli nie będzie żadnych błędów to w polu “Errors” będzie wpis “0”.