Problem z głośnym chłodzeniem karty graficznej!

Mam dość nietypowy problem :frowning: Dziś gdy włączyłem kompa przywitał mnie przerażający dźwięk :frowning: Po zdjęciu obudowy okazało się że to chłodzenie karty graficznej. Więc wyłączyłem kompa i wyczyściłem wiatrak :slight_smile: Niestety to niepomogło :frowning: Najdziwniejsze jest to że chałasuje tak do momentu włączenia się Windy.Im komp dłużej chodzi tym bardziej zaczyna być słyszalny ten dźwięk kosiarki:( Wczoraj było wszystko OK :smiley: Czy to normalne ??Proszę o pomoc! !!

Miałem coś takiego z wiatrakiem od procesora. Wiatrak do wymiany bo już nic z nim nie zrobisz. Pomagało jedynie zatrzymanie go i jeszcze raz uruchomienie :smiley: Ale to jeszcze bardziej uszkodzi wiatrak i twój palec :slight_smile:

Czy jeśli to tak zostawie to może spowodować to jakieś uszkodzenia w kompie ??

Złączono Posta : 16.02.2007 (Pią) 15:25

Czy karta się nieprzegrzeje ??

ja mialem taki problem…ale go zignorowałem:P i spalił mi się onegdaj piękny i superszybki Radeon 9800:P więc wymien lepiej ten wiatrak:)

No ale jeśli wszystko chodzi cacy, prócz tego wycia od czasu do czasu :roll:

Dodam jescze że ta karta to GeForce FX 5500 (128mb).

no u mnie tez na początku wszystko chodziło…oprocz tego dźwięku…potem zaczął mi dziwnie mrugać ekran…ale nic, kto by sie tam tym przejmowal…jak juz zupełnie nie było nic widac to mnie natknęło zeby otworzyc budę…i wiatrak sie nie kręcił, karta zjarana…wiec cos pokombinuj z tą kartą…serwis? bo nie wiem, czy mozna kupic cos takiego jak wiatraczek do karty graficznej i samemu montowac…?

a u mnie jest tak ze na początku włańczania komputera wiatrak chodzi głośno

przez około 2-3min a później już normalnie jaki jest tego powód???

Niektóre tak mają, na początku max później ustawiają obroty pod temp pracy, u mnie przy starcie kompa wentyl proca wieje na max później ~1000.

Domel17 przeczyść chłodzenie z kurzu, naoliw (tylko czymś technicznym nie masłem), zobacz czy wentyl się nie obluzował, lub zmień wentyla może się zużył.

Tobi napisał:

ale to może mi nawalić wiatrak czy nie???