Problem z głośnym komputerem


(Zul 12) #1

Witam

Jestem tutaj nowy i nie wiem czy był może taki temat otóż mam taki problem z komputerem gdy go włanczam to wyje a gdy go wyłącze i po chwili ponownie go włącze to działa normalnie bez zarzutów. I tutaj nie wiemco może być przyczyną może trzeba go wyczyścić lub zrobić formata bo berdzo długo tego nie robiłem i dodam że ten komputer mam już 5 lat i przedtem działał bez zarzutów.

Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam :slight_smile:


(Zed71) #2

na pewno wyje wentylator na procku. wez oczysc radiator i p zdjeciu wentylatora pusc kropelke oleju na lozyska cierne wentylatora. mozesz oczywiscie kupic nowy.


(Zul 12) #3

dzieńki spróbuje jutrobodziś wieczur nie chce mi się bawić z tym


(xyzzyx) #4

-łożyska są raczej TOCZNE

niż cierne.


(Xbialyx5) #5

Zobacz może masz w BIOSie sterowanie wentylatorem procesora. Jeśli masz to zmniejsz jego obroty.


(Reporter998) #6

Nie radziłbym się tym bawić, zwłaszcza jak ktoś się na tym nie zna.

Można zdziałać więcej złego, niż dobrego.


(Monczkin) #7

szakal121 , nazwij temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Inaczej zostanie usunięty. Przeczytaj regulamin.


(Zed71) #8

w najtanszych wentylatorach (a taki podejrzewam że są u kolegi w wentylatorze) w ogóle nie ma łożysk :slight_smile: jest tylko tulejka z mosiądzu i bolec ze stali. wiec raczej to się nazywa cierne. A prawdziwe łożysko jest inaczej zbudowane. Ale w każdym bądź razie jak zwał to zwał ale odrobina oleju im nie zaszkodzi :wink:


(xyzzyx) #9

-tulejka(z brązu), kulki czy rolki, nie ma znaczenia, łożysko toczne. Na pewno nie cierne-łożysko ma się toczyć, ślizgać a nie trzeć!.. Co do oleju zgadzam się ale na DP było już jak ktoś kapnął oleju i mu wentylator całkiem stanął, tak więc ostrożnie. Pozdrawiam.