Problem z głośnym radiatorem

Mam takie pytanie czy można jakos ściszyc radiator bo miałem płytę Msi z prockiem celeron i radiatorem cooler master i było zaje fajnie cicho nic prawie nie było słychać a tera zmieniłem płytę na ASrocK z tym samym prockiem i radiatorem i działa ciongle na max chodzi o radiator i jest bardzo głośny pomuscie

Sciszenie kawałka metalu (to jest właśnie radiator) jest awykonywalne.

Chyba że mówisz o wentylatorze na nim montowanym to sposobów jest kilka:

regulacja obrotów softem, zamontowanie potencjometru na przewodzie zasilającym itp.

Kupno innego wentylka na ten radiator, i czy jestes pewny, że hałasuje ten z procesora a nie z mostka północnego?

Tam jestem pewny ja mam wentylator z radiatorem i chciałem zrobić tak aby on chodził szybciej jak np gram a nie cały czas bo strasznie głośno chodzi

Dodane 03.06.2009 (Śr) 20:52

Tam jestem pewny ja mam wentylator z radiatorem i chciałem zrobić tak aby on chodził szybciej jak np gram a nie cały czas bo strasznie głośno chodzi

Witam! ![-o<

radiatora nie wyciszysz (radiator to taki metal, który przylega do procesora) :slight_smile:

Możesz natomiast wyciszyć wiatraczek,który ten radiator chłodzi.

Jak?

albo

-zmniejszyć prędkość kręcenia się wiatraczka programem: http://www.programosy.pl/program,speedfan.html

-zamontować potencjometr i sobie nim ustawiać prędkość kręcenia wiatraczka

Musisz pamiętać aby nie wyłączyć całkowicie wiatraczka bo ci komputerek spłonie :slight_smile:

Przeczyść :slight_smile: może się grzeje i na max. obrotach leci.

a taki patent ile stopni ma mieć mniej więcej procek

a taki patent… skad mamy wiedziec, skoro nie raczyles podac szczegolow ani plyty, ani proca, ani calej reszty, czyli budy, ilosci wentyli, gpu, ulozenia kabli itp.?

ile moze miec proc dowiesz sie ze strony intela - tpd to max dla danego proca przy ustawieniach standardowych

i moze w biosie wlaczylbys kontrole wentylatorow? o ile asrock posiada (wiekszosc ma, zalezy jeszcze ile moze - w tej firmie sa dwa najczesciej - cpu i sys_fan)

A żeby się nie bawić to lepiej wydajniejsze chłodzenie na proca kupić…