Problem z gniazdkiem dźwięku w Laptopie

Posiadam laptopa Acer Aspire 6930G, owy laptop stał sobie na stole kabel do głośników leciał po ziemi. Niestety zahaczyłem nogą i wyrwałem kabel z gniazdka wejście (mały jack) przestawił sie i zaklinował przez co rozerwał sie na pół (przy szarpnięciu) i drobna część wtyczki została w gniazdku, reszta wyrwała kawałek plastiku jednak tylko tyle.

Małą część (z mini Jacka), która została w laptopie udało mi się wyjąć, jednak, kiedy była wewnątrz głośniki w laptopie grały, kiedy ją wyjąłem już nie grają. Dźwięk mam tylko, kiedy do pechowego gniazdka podłączę inne głośniki i tylko na głośnikach zewnętrznych mam dźwięk. Po wyjęciu kabla głośniki znajdujące się w laptopie nie grają ?

Co mogę zrobić rozbierałem już go, ale dojście do gniazdka jest utrudnione, próbowałem w sterownikach grzebać i zmieniać ustawienie wyjść (mikrofon, wyjście i wejście) jednak nic to nie dało.

Co mogło ulec uszkodzeniu w gniazdku że kiedy podłączone są głośniki zewnętrzne to grają, jednak kiedy je odłącze laptop milknie ?

Jakieś pomysły ?

remigiuszb , Zmień tytuł by był związany z problemem korzystając z przycisku EDYTUJ, inaczej temat zostanie przeniesiony do śmietnika

Zapoznaj sięTYMI informacjami.