Problem z GNOME, nie startuje

GNOME nie wiadomo dlaczego nie uruchamia się, nie uruchamia się także GNOME w trybie awaryjnym. Po zalogowaniu się pokazuje się tylko wiadomość:

Przy uruchomieniu Demona ustawień GNOME wystąpił błąd.

Ostatni komunikat:

Unable to determine the adress of the meseage bus (try’men dbus-launch’ and’ man dbus daemon for help)

Przy następnej próbie zalogowania GNOME spróbuje uruchomić deamona ustawień Gnome.

(mniej więcej tak).

Błędy wyczytałem także korzystając z awaryjnej konsoli. po wpisaniu “nautilus”, zanim ten uruchomił się, wyskakiwały komunikaty o niemożności “połączenia się” ze śrofowiskiem graficznym, czy z panelem roboczym…

Dodam tylko, że przed aktualizacją Ubuntu, skonfigurowałem sobie nieco pulpit, wtedy wszystko chodziło jak trzeba, dopiero po aktualizacjii i restarcie problem ów wystąpił.

Już wiem, że:

Problem z startem Gnmome wystepuje tylko wtedy, gdy skonfihuruje sobie pulpit (wyglad, paski, wielkosc ikon, itp), przy ustawieniach pierwotnych, Gnome uruchamia się.

Co może być przyczyną?

Pozdrawiam!

W Trybie Awaryjnym przeinstaluj dbus.

zrobiłem tak jak powyżej i nie pomogło. Nie było żadnego środowiska graficznego. (wywaliło 180 MB plików). Doinstalowałem Gnome, ale nie ma w ogóle pasków na pulpicie. Po prostu NIC!

w jaki sposb instalowałeś to Gnome ?